Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15-11-2010, 13:10   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,367
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post „И во Германија нема живот!?“

Барателите на азил од Македонија кои се сместени во Берлин чекаат на враќање во татковината. Незадоволни се зашто за патот дале се’ што имаат, а излезе дека Германија не е „ветената земја“.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Германија нема да толерира присилни бракови BorisVM Macedonian Daily News 0 27-10-2010 22:30
Груевски: Нема условување за уставните измени barba Macedonian Daily News 0 09-04-2010 08:54
Св. Максим Исповедник- 400 глави за љубовта barba Religion and Mythology 0 11-06-2009 14:13
ВЕЛИГДЕН - Христово Воскресение Sisi Events 36 21-04-2009 15:38


All times are GMT +2. The time now is 23:52.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51