Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09-07-2010, 18:10   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post И‘ требаат ли реформи на Турција?

Дали турскиот устав треба да биде променет во важни точки? За ова прашање ќе се одлучува во септември на референдум. Патот дотаму го отвори Уставниот суд, откако партиите спореа околу потребата од реформски процес.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Турција формира блискоисточна слободна трговска зона achtung_panzer World News 1 14-06-2010 18:58
ЕУ-стоп за илегалците од Турција BorisVM Macedonian Daily News 0 21-11-2009 11:40
Турција со идна окупација на дел од Грција Wonder World News 8 15-01-2009 13:21
Крсте Мисирков MakOhrid Macedonian History 6 22-07-2007 00:13
Над милион Турци на протести во Измир, Турција wolf_pack World News 1 14-05-2007 00:13


All times are GMT +2. The time now is 22:57.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51