Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25-11-2010, 04:04   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,367
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post И Ирска воведува мерки за штедење

Ирскиот министер за финансии Брајан Ленихен денеска (24.11) во Даблин го претстави пакетот за штедење на 15 милијарди евра. Во план се кратења на јавните давачки од 10 милијарди евра, како и покачувања на данокот.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ЕУ ќе и‘ помогне на Ирска ако таа тоа го побара BorisVM Macedonian Daily News 0 17-11-2010 13:31
Владата рече „да“ за најобемните мерки за штедење BorisVM Macedonian Daily News 0 01-09-2010 18:42
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Драстични мерки на штедење во Грција BorisVM Macedonian Daily News 0 03-03-2010 10:30
Дисциплински мерки vardarce Chit-chat & Coffee 45 04-12-2007 14:18


All times are GMT +2. The time now is 21:56.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51