Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05-11-2010, 12:17   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Ху Џинтао во посета на Париз

Кинескиот претседател Ху Џинтао е во тридневна посета на Франција. Во пресрет на француското претседателство со Г20, односите меѓу двете земји се подобруваат.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Русија ќе гради храм во срцето на Париз barba Religion and Mythology 0 11-04-2010 14:47
И Париз е поубав без визи BorisVM Macedonian Daily News 1 20-12-2009 19:07
Вестервеле во прва посета на Париз BorisVM Macedonian Daily News 0 03-11-2009 18:20
Кнут Волебек во неколкудневна работна посета на земјава BorisVM Macedonian Daily News 0 29-01-2009 01:10
Премиерот Груевски во официјална посета на Словенија BorisVM Macedonian Daily News 0 26-01-2009 12:40


All times are GMT +2. The time now is 15:45.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51