Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27-10-2010, 10:30   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,363
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Груевски ќе лобира во Брисел

Македонската влада се‘ уште се надева дека ЕУ и Грција ќе прифатат грчко-македонскиот спор да се решава според хрватско-словенечкиот модел. Премиерот Груевски ќе се сретне со претседателот на ЕК, Жозе Мануел Барозо.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Падни-стани преродба на Никола Груевски *AionA* News and Political talks 719 14-05-2011 17:18
Перфидна политика на Груевски за Бугаризација на Македонија Axios News and Political talks 60 08-09-2010 11:14
Каква порака носи Груевски во Брисел? BorisVM Macedonian Daily News 0 17-06-2010 01:21
Груевски повика на обединување за државните и националните интереси barba Macedonian Daily News 0 17-06-2009 14:48
Брисел засега не ја коментира изјавата на премиерот Груевски BorisVM Macedonian Daily News 1 06-01-2009 18:43


All times are GMT +2. The time now is 21:18.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51