Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23-12-2010, 11:41   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Грците и натаму ќе штедат

Грчкиот парламент рано утрово (23.12.2010) го одобри предлог-буџетот на владата на премиерот Јоргос Папандеру. Тој предвидува натамошни мерки за штедење, чија цел е да се спречи заканата од државен банкрот.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Фала им на Грците, ни покажаа како не треба! BorisVM Macedonian Daily News 1 28-05-2010 21:50
Се‘ што доведе до криза е и натаму можно BorisVM Macedonian Daily News 0 14-08-2009 22:40
Од ЕК и натаму се воздржани за тоа какви ќе бидат препораките за визната либерализација BorisVM Macedonian Daily News 0 07-07-2009 03:51
Економската криза го уништува сексуалниот живот на Грците barba Macedonian Daily News 1 17-06-2009 23:33
ВМРО ДПМНЕ Ги замолија нивните колеги од СДСМ да не бидат поголеми Грци од Грците BorisVM Macedonian Daily News 0 21-02-2009 23:50


All times are GMT +2. The time now is 11:58.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51