Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09-10-2010, 16:00   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,368
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post „Грција се однесува ирационално“

„Ова е ирационален спор, веќе одвај сфатлив; една приказна за Давид и Голијат, а ние сме тука Давид“, вели Антонио Милошоски, министер за надворешни работи на Македонија, во интервју за „Зиддојче цајтунг“.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
„Грција се однесува ирационално“ BorisVM Macedonian Daily News 0 08-10-2010 15:40
„Грција е поподготвена на компромис “ BorisVM Macedonian Daily News 0 22-06-2010 14:20
„Грција да ја ратификува конвенцијата за заштита на малцинствата“ BorisVM Macedonian Daily News 0 14-04-2010 22:30
Бранко Црвенковски не знае на што се однесува повикот за национално единство BorisVM Macedonian Daily News 0 21-06-2009 01:10


All times are GMT +2. The time now is 13:11.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51