Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07-12-2010, 08:47   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,362
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Гестот што ги разниша темелите на Берлинскиот ѕид

На денешен 7 декември во 1970 година, тогашниот германски канцелар Вили Брант, клекна пред споменикот на жртвите од бунтот во Варшавското гето и со тој симболичен гест ја промовира новата германска политика кон Истокот.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ЖИТИЕ И АКАТИСТ НА СВЕТИОТ МАЧЕНИК ТРИФУН barba Religion and Mythology 0 14-02-2010 15:45
Грчкиот Тројански Коњ наречен Православие ateisst Religion and Mythology 6 05-01-2010 16:28
Што било прво: Црквата или Новиот Завет? stepo Religion and Mythology 1 09-08-2009 02:55
Христовата ИДЕОЛОГИЈА ateisst Religion and Mythology 6 11-06-2009 01:02
Балканот е на некое друго место Sirius Arts, Culture and Education 0 12-06-2006 02:27


All times are GMT +2. The time now is 09:01.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51