Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21-12-2010, 11:16   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,368
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Германија во снежен хаос

Германија и утринава стенка под снежната покривка. Најмногу е погоден воздушниот сообраќај, бидејќи ненадеен навев на снег потполно ги блокира пистите на најголемиот аеродром во Франкфурт.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Пропадна мултикултурниот концепт на Германија BorisVM Macedonian Daily News 0 17-10-2010 17:50
Одлуката за обединување на Германија BorisVM Macedonian Daily News 0 23-08-2010 16:30
Јевропа 3.0 achtung_panzer Editorials 1 06-06-2010 18:10
Германија го заобиколи Балканот со новиот гасовод achtung_panzer World News 0 04-04-2010 23:27
Селмани се запозна како функционираат клиничките центри во Германија BorisVM Macedonian Daily News 0 18-01-2008 06:11


All times are GMT +2. The time now is 13:09.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51