Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16-12-2010, 10:11   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,367
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Германија е подготвена за нов бран баратели на азил

Грофицата Урсула Прашма е раководител на одделот за барања за азил при Сојузната служба за миграција и бегалци. Во интервју за ДВ зборува за зголемениот број барања за азил од државјани на балканските земји.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Нов профил на демонстрантите во Германија BorisVM Macedonian Daily News 0 04-11-2010 12:02
Германија е подготвена за место во Советот за безбедност на ОН BorisVM Macedonian Daily News 0 26-09-2010 13:10
Ќе има нов бран реконструкции во втората половина на септември BorisVM Macedonian Daily News 0 13-07-2009 04:41
Во скопско Визбегово отворен е прифатниот центар за баратели на право на азил BorisVM Macedonian Daily News 0 28-03-2009 07:20
Германија екстрадираше припадник на ОНА BorisVM Macedonian Daily News 0 21-01-2008 18:21


All times are GMT +2. The time now is 23:52.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51