Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07-12-2010, 20:50   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Еврото е стабилно!

Европските министри за финансии денеска во Брисел и формално го одобрија пакетот за помош на Ирска во износ од 85 милијарди евра. Тие порачаа дека еврото не е загорезно, но ако затреба ќе ја бранат неговата стабилност.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Еврото ќе ја доживе судбината на "југото" barba Macedonian Daily News 0 20-05-2010 21:16
Еврото стои на стаклени нозе?! BorisVM Macedonian Daily News 0 23-03-2010 15:50
Чешка го сака еврото, но својата круна повеќе BorisVM Macedonian Daily News 0 05-03-2010 10:50
Во зоната на еврото 13,5 милиони невработени BorisVM Macedonian Daily News 0 02-04-2009 20:10


All times are GMT +2. The time now is 09:16.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51