Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13-08-2010, 02:35   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Ефектите од Рамковниот договор по девет години имплементација

Од тезата дека Рамковниот е мртов, до оцена дека е база за натамошен развој на Македонија како мултиетничка држава, варираат ставовите на аналитичарите кои ги анкетираше ДВ по повод годишнината од потписот на документот.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Осум години по потпишувањето на Рамковниот договор BorisVM Macedonian Daily News 0 13-08-2009 10:30
Осум години по потпишувањето на Рамковниот договор BorisVM Macedonian Daily News 0 12-08-2009 22:21
Собранието бара одговор од градоначалниците до каде е спроведувањето на Рамковниот договор BorisVM Macedonian Daily News 0 29-07-2009 08:02
Се врати од продавница по девет и пол години barba Macedonian Daily News 5 25-06-2009 23:28
45 години од Елисејскиот договор BorisVM Macedonian Daily News 0 22-01-2008 10:30


All times are GMT +2. The time now is 11:53.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51