Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27-06-2010, 15:20   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,362
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Добрата клима води до решение за името

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов: Посредникот на ОН Метју Нимиц чека сигнали од премиерите на Македонија и на Грција, по што ќе подготви предлог, кој кога ќе биде прифатен од двете страни, ќе биде доставен до ОН.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Запатеро се надева на брзо решение за името BorisVM Macedonian Daily News 0 21-01-2010 00:20
Стајнберг: Македонија создава позитивна клима во разговорите за името BorisVM Macedonian Daily News 0 24-09-2009 11:00
Решение за името, па официјална покана за НАТО BorisVM Macedonian Daily News 0 05-04-2009 10:24
Мејер: Без решение за името РМ ќе биде последна за влез во ЕУ BorisVM Macedonian Daily News 0 21-01-2009 10:30
Рупел: Потребно е брзо решение за името BorisVM Macedonian Daily News 0 01-02-2008 08:40


All times are GMT +2. The time now is 09:00.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51