Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05-10-2010, 02:43   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Десниот популист Вилдерс - на суд

Герт Вилдерс би можел да прерасне во нова силна фигура на политичката сцена на Холандија. Но, претходно тој ќе мора да одговара пред суд. Меѓу другото, се товари и за поттикнување на омраза против муслиманите.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Уставниот суд како непријател на народот MakOhrid News and Political talks 107 19-02-2010 12:14
Скопскиот суд им одреди по 6,5 години затвор на Миладинови barba Macedonian Daily News 0 29-01-2010 17:21
Пратеници-Плата и пензија coach News and Political talks 7 10-07-2009 03:13
Случајот на пред 3 години починатата прилепска родилка оди во битолскиот суд BorisVM Macedonian Daily News 0 18-06-2009 00:40
Идниот суд barba Religion and Mythology 0 15-04-2009 12:47


All times are GMT +2. The time now is 11:55.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51