Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25-11-2010, 16:10   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,368
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Да се зборува за се’ освен за името?

Во Стразбур се одржа подготвителниот состанок на делегацијата на ЕП во Мешовитиот комитет ЕУ-Македонија, чиј состанок е закажан за 29 и 30 ноември. Европратениците разменија мислења со амбасадорот на Македонија при ЕУ.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Уметниците со љубов за името achtung_panzer Editorials 0 18-06-2010 06:00
ШТО СЕ КРИЕ ВО ИМЕТО? MakOhrid News and Political talks 9 03-12-2009 22:47
SVETA TROICA. stepo Religion and Mythology 6 15-11-2009 15:27
САД повторуваат дека името не е услов, но Атина се обидува да протурка Република Нова Македонија Wonder Macedonian Daily News 0 08-02-2008 23:53
Името Орион не е грчко, туку чисто македонско Makedon-666 Macedonian History 3 24-01-2008 22:19


All times are GMT +2. The time now is 13:10.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51