Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02-07-2010, 16:30   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,367
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Да се укине имунитетот на ОН

Судските процеси за геноцидот во Сребреница за семејствата на жртвите долго нема да се завршени. Спорна е улогата на ОН. Шест илјади жени од Сребреница од Врховниот суд на Холандија бараат укинување на имунитетот на ОН.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Бугарија ќе ги укине визите за граѓаните на Македонија од почетокот на 2010 година BorisVM Macedonian Daily News 0 20-07-2009 18:10
ЕСУ со декларација побара од ЕК да го укине визниот режим за македонските студенти BorisVM Macedonian Daily News 0 06-05-2009 03:50
ЈП „Македонија - Скопје“ ќе ги укине услугите за МАТ BorisVM Macedonian Daily News 0 17-01-2008 21:20
Прополис - го зголемува имунитетот кај децата BorisVM Health 6 07-06-2006 02:14


All times are GMT +2. The time now is 23:53.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51