Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05-07-2010, 17:30   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,363
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Брисел добива главоболки од Македонија

Европската комисија е загрижена поради влошувањето на политичката клима во македонското Собрание, соопшти кабинетот на еврокомесарот Штефан Филе, како реакција на последниот инцидент во Парламентот во Скопје.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2010, 19:13   #2 (permalink) Top
Гестапо!
 
achtung_panzer's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: do onaa sho se suncha gola pod palmata
Возраст: 46
Sign: Aquarius
Posts: 4,052
Agreed: 17
Agreed 18 Times in 18 Posts
Default

Како се трипаат овие педофилчињава. Прво ни по име не можат да не` смислат а после само бараат рачка како да фрлаат кал по Македонија. Повторно “инциденти во вашата земја“? Па низ парламентите на нивните земји- членки се случувале и потешки инциденти, општи тепачки пред ТВ камери никој во Брисел мува не го полаза.
Освен зла намера во коментарот од Брисел друго ништо и не се гледа. Тоа, и можеби разочарување што некои други “фраери“ не се на власт...
__________________
И на Павла му се јави ноќно видение: некој Македонец застана пред него и му се молеше, велејќи: „Дојди во Македонија - помогни ни!”
achtung_panzer is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Балканска крчма Jakov Macedonian History 135 12-03-2010 22:04
Кои беа партизаните во Македонија gorcevski News and Political talks 146 19-01-2008 20:53
Крсте Мисирков MakOhrid Macedonian History 6 22-07-2007 00:13
Историски лекции by Македон Makedon Macedonian History 1 21-04-2007 07:15
Drzavjanstvo The_Crow Law 1 17-05-2006 05:08


All times are GMT +2. The time now is 21:17.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51