Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09-09-2010, 22:20   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Барозо верува во решение за спорот за името

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов оствари средба со претседателот на Комисијата на ЕУ Жозе Мануел Барозо. Европскиот дипломат е поуверен од кога и да е досега, дека сега може да биде решено прашањето за името.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Летерм: Уверен сум дека ќе најдеме решение за спорот со името BorisVM Macedonian Daily News 1 06-07-2010 23:48
Моратинос верува дека Скопје и Атина се блиску до решение за името BorisVM Macedonian Daily News 0 05-02-2010 03:20
Барозо се надева на решение на спорот со името BorisVM Macedonian Daily News 0 16-09-2009 21:50
Вашингтон нема да предложи решение за спорот околу името BorisVM Macedonian Daily News 0 13-02-2008 22:50
Дали Декларацијата за добрососедство е решение за спорот со името? BorisVM Macedonian Daily News 0 21-01-2008 18:50


All times are GMT +2. The time now is 11:56.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51