Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03-09-2010, 19:40   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Балканот во ЕУ дури во 2023 година?!

Само Хрватска, која веројатно скоро ќе ги заврши пристапните преговори, може да очекува прием во ЕУ во 2012 или 2013 година. Цел Балкан - можно до 2023 г., се вели во прилогот на Првата програма на Австриското радио ОРФ.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Old 04-09-2010, 00:33   #2 (permalink) Top
За татковината!!!
 
Join Date: Nov 2004
Location: Macedonia.
Возраст: 32
Sign: Sagittarius
Posts: 1,169
Agreed: 0
Agreed 14 Times in 11 Posts
Default

Во 2023-та посекако нема да постои ЕУ.
Pro Patria 2 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Работа и за викенд, а термини за пасош дури по една година! BorisVM Macedonian Daily News 0 07-08-2010 13:12
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Дали тајните служби ја контролираат Македонија Hristo News and Political talks 518 26-11-2009 23:30
Зошто Религиите и Верите го "докажуваaт постоењето" на Бог ateisst Religion and Mythology 0 17-08-2009 03:05
Балканот е на некое друго место Sirius Arts, Culture and Education 0 12-06-2006 02:27


All times are GMT +2. The time now is 03:44.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51