Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08-07-2010, 18:00   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Аплауз за одлуката на Мезие

Германија ќе преземе двајца затвореници од американскиот затвор „Гвантанамо“ на Куба. На какви реакции наиде ваквата одлука на министерот кај политичките партии во Германија и хуманитарните организации?

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Јанез Јанша: Одлуката Македонија да не добие покана е донесена поради грчкото вето за Маке BorisVM Macedonian Daily News 0 26-06-2009 14:00
Државните универзитети бараат Владата да ја преиспита одлуката за диспензирани студии BorisVM Macedonian Daily News 0 29-05-2009 08:40
Протести против одлуката за укинување на веронауката BorisVM Macedonian Daily News 0 25-04-2009 01:50
Одлуката на Уставниот суд за укинување на веронауката во училиштата е разумна – смета опоз BorisVM Macedonian Daily News 0 16-04-2009 00:10
Обама да ја повлече одлуката за признавање на Македонија barba Macedonian Daily News 1 13-02-2009 22:22


All times are GMT +2. The time now is 09:16.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51