Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23-10-2010, 21:51   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,368
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Американците им завидуваат на Германците

Бројот на невработени во Германија не бил толку мал уште од 1992 година, германскиот извоз расте, како никогаш да не се случила светската економска криза. Економскиот пораст во САД е многу помал отколку во Германија.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
На Германците тешко им се извлекуваат пари од џебот BorisVM Macedonian Daily News 0 06-08-2010 13:01
Американците им плаќаат рекет на талибанците BorisVM Macedonian Daily News 1 28-06-2010 02:44
Германците донираат се‘ помалку BorisVM Macedonian Daily News 0 10-04-2010 21:40
Германците измислија зимско пиво BorisVM Macedonian Daily News 0 24-12-2009 19:10
Полска - шопинг рај за Германците BorisVM Macedonian Daily News 1 13-04-2009 20:52


All times are GMT +2. The time now is 13:10.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51