Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27-06-2010, 15:20   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post Американците им плаќаат рекет на талибанците

Политичари од САД истакнуваат дека авганистанската влада мора да се бори против корупцијата. „Вашингтон пост“ пишува дека и Американците плаќаат поткуп, повикувајќи се на извештајот од истражната комисија на Конгресот.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2010, 02:44   #2 (permalink) Top
Гестапо!
 
achtung_panzer's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: do onaa sho se suncha gola pod palmata
Возраст: 46
Sign: Aquarius
Posts: 4,052
Agreed: 17
Agreed 18 Times in 18 Posts
Default

Ова не е никаква новост, ова е објавено пред најмалку 6 месеци. Уште покомично, рекетот сеуште е во сила.
__________________
И на Павла му се јави ноќно видение: некој Македонец застана пред него и му се молеше, велејќи: „Дојди во Македонија - помогни ни!”
achtung_panzer is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Како да се победат Талибанците?! BorisVM Macedonian Daily News 0 03-12-2009 14:20


All times are GMT +2. The time now is 15:44.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51