Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Macedonia > News and Political talks > Macedonian Daily News

Share This Forum!  
  

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03-10-2010, 14:30   #1 (permalink) Top
Stay Thirsty My Friends!
 
BorisVM's Avatar
 
Join Date: Jun 2001
Location: Skopje, Macedonia.
Posts: 27,366
Pictures: 5
Agreed: 7
Agreed 36 Times in 32 Posts
Post 15 години од атентатот врз Киро Глигоров

На 3 октомври 1995 година автомобил-бомба експлодираше во близина на хотелот „Бристол“ во Скопје, кога во близина минуваше возилото на претседателот Глигоров. Сторителите на неуспешниот атентат не се познати до денес.

Прочитајте повеќе...
BorisVM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Мирка Велиновска : Од атентатот се офајдија Црвенковски, Фрчкоски и Грција barba News and Political talks 35 26-03-2010 18:48
Дали тајните служби ја контролираат Македонија Hristo News and Political talks 518 26-11-2009 23:30
Киро Стојанов: Најмалку за една, а најмногу за две години папата Бенедикт 16 ќе ја посети BorisVM Macedonian Daily News 0 27-05-2009 08:10
Групата на Фрчковски ги крие доказите за атентатот! barba News and Political talks 0 05-01-2009 14:53
15 години затвор за напаѓачите врз бизнисменот Наумов BorisVM Macedonian Daily News 0 11-01-2008 20:10


All times are GMT +2. The time now is 03:43.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51