Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Science and Art > Мистерии

Share This Forum!  
  

Мистерии All about the unexplained.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22-06-2006, 15:53   #1 (permalink) Top
Форум тинејџер
 
Join Date: Jun 2006
Location: Skopje, Kapistec:)), Macedonia.
Возраст: 30
Sign: Leo
Posts: 127
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default Сонував дека...

Sonuvame sekogas koga ke zaspieme... na nekoi sonovi se sekavame na nekoi ne. Dali mislite deka sonistata se ostvaruvaat i kakov faktor bi mozele tie da bidat vo nasiot zivot?
Nina87 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2006, 16:48   #2 (permalink) Top
Форум почетник
 
Join Date: Apr 2006
Location: Macedonia.
Posts: 76
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

Mislam deka treba da se ignoriraat sonovite, bidejki samo vo son sme nadvor od soznanieto deka postoime -odnosno besvesna sostojba...
A sum slusala deka nekoj sonovi se ostvaruvaat...
kristina is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2006, 19:11   #3 (permalink) Top
Форум тинејџер
 
Join Date: Jun 2006
Location: Skopje, Kapistec:)), Macedonia.
Возраст: 30
Sign: Leo
Posts: 127
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

da ama taa sostojba proizleguva od podsvesta, a posvesta ja kontrolira svesta.. sto znaci deka duri i vo nesvesnoto nie sme svesno povrzani so sonot samo sto ne znaeme zosto!
__________________
Al Je LeP OvaJ SvEt
Nina87 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2006, 14:40   #4 (permalink) Top
Форум почетник
 
Join Date: Apr 2006
Location: .
Posts: 20
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

Quote:
Originally posted by Nina87

da ama taa sostojba proizleguva od podsvesta, a posvesta ja kontrolira svesta.. sto znaci deka duri i vo nesvesnoto nie sme svesno povrzani so sonot samo sto ne znaeme zosto!
Da da tocno taka ..ste slusnasle sa FROID(pronaogac na psihoanalizata)e pa toj ima napisano kniga-TOLKUVANJE NA SONISTATA-Froid negovite pacienti gi lekuval (vo pocetokot) so hipnoza odnosno preku nivniot son-
I jas licno mislam deka sonot doaga tocno od nasata potsvest,i mislam deka sonot najtocno pokazuva NIE STO SAKAME, STO MRAZIME I OD STO SE PLASIME samo sto nie nemozeme da go analizirame nasiot son niti bilo koj drug na svetot.
Antigon is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 22:05   #5 (permalink) Top
3/1
 
mona's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: конечно дома
Возраст: 38
Sign: Cancer
Posts: 3,972
Agreed: 0
Agreed 2 Times in 2 Posts
Default Сонував дека...

Која беше типката што пукаше во мене? И зошто? Што ми кажа сонот?
mona is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 22:10   #6 (permalink) Top
Administrator
 
Sisi's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Administracija
Posts: 11,625
Agreed: 9
Agreed 9 Times in 8 Posts
Default

ќе чуеш непријатен глас од некоја шмизла, што ќе сака да те убие у појам. Тоа по нашки се вика-ќе ти се фати.:)

Инаку јас утрово, немаав мисла, имав чувство. Во стомакот, чудно, непријатно.
__________________
Time flies. And where did it leave you? Old too soon, smart too late.
http://forums.vmacedonia.com/signaturepics/sigpic11439_10.gif
Sisi is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2007, 11:40   #7 (permalink) Top
3/1
 
mona's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: конечно дома
Возраст: 38
Sign: Cancer
Posts: 3,972
Agreed: 0
Agreed 2 Times in 2 Posts
Default

Денес го сонував оној типот што го сонував предходната недела два пати по ред. Денес во сонот се љубакавме. И ми беше онака, као what the hell?!...од кај па сега пак јас и ти...али, си продолживме и баш ми беше ок. Мислам уопште не се замарав шо, како...Може ли да биде тоа иницирано од интервјуто што треба да го имам во фирмата каде што мислам дека он работеше или сепак е некоја недовршена приказна во прашање? Или пак е разно? ХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЛП!
__________________
Нисам савршена, ал сам изузетак.
mona is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2007, 11:52   #8 (permalink) Top
Седржателот
 
Thief's Avatar
 
Join Date: Aug 2001
Location: Тетово, Македонија
Sign: Virgo
Posts: 8,908
Agreed: 2
Agreed 1 Time in 1 Post
Default

Љубакање значи болест. Штом до секс не дошло, добро е, нема да биде сериозна болеста. Ќе настинеш, де, ништо страшно.
А, може и да е недовршена приказна, кој да знае. Еве, Сиси ќе дојде да ни каже. :) Стручњак е стручњак, нема тука заебанција! :)

Само, јас сонував исто така дека се љубакавме со една цура... И, иако мислев дека ќе се противи, таа ми возврати. Чудно, излеговме само на кафе, немав таква намера, ниту имам афинитети веќе кон неа. Не траеше долго, се разбудив зачуден и возбуден зошто тоа го сонувам. Хммм... :(
Thief is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2007, 19:46   #9 (permalink) Top
Шкорпија
 
bachko2's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: Македонија.
Возраст: 55
Sign: Scorpio
Posts: 5,045
Agreed: 0
Agreed 2 Times in 2 Posts
Default

Ако си се „љубакал“ повише од 3 секунди, значи дека потсвесно си сакал да отидеш во ве-це, си имал притисок у долен дел на меот, ти се пишкало....ништо страшно, ако имаш слаба контрола над пипето, можеш да намокриш постелнина. Добро што си се разбудил, значи имаш колку-толку добра контрола.


Офф.
ретко сонувам, такореќи- никад.
__________________
ТИРА РИРА ТИРА РИРА КО ТО ТАМУ КУР*У СВИРА...
bachko2 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2007, 20:10   #10 (permalink) Top
Солунски Атентатор
 
Кирков's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Солун, Македонија
Возраст: 39
Sign: Virgo
Posts: 1,523
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

А јас сонував змија, низ дворот се криеше негде, ама ептен долга беше дванаес-тринаес метра, дали голем душман имам или што беше сонот незнам... ја баравме, ја баравме сите и на крај татко ми ја пресече со секира и она таква пресечена ме касна за прстот... хммм, душман ќе да е... голем.

А исто така стално сонувам авиони, порано се рушеа сега не. хм, хмммм...

Или да и се јавам на тетка Верче у А Један?

Чек Дис Аут
__________________
Со темен писок птиците бегаат преку синото небо. Луѓето молчат. Крвта ме боли од чекање.
Кирков is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 00:02   #11 (permalink) Top
Administrator
 
Sisi's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Administracija
Posts: 11,625
Agreed: 9
Agreed 9 Times in 8 Posts
Default

Мона и Тиф, внимавајте да не го фатите грипот на самиот старт. :) Навистина ви кажувам. Може додуша и да занемете пред некоја мала тајна, која само вам ќе ви биде кажана. ;)

Бачко2, не кореспондира со потсвеста??? хм...

Кирков, арно змијата е пресечена на пола. Не е убаво дома да се има змија. Потсвеста ти кажува дека имате дома, во дворот голем непријател, но ти неможеш да направиш ништо, а кон тебе е насочен. Татко ти ќе те извлече. Иако ќе ти наштети, нема да биде од судбинско значење. Донт вори.

Авионите кои порано се рушеле, се височини, кои на несвесно ниво сакаш да ги досегнеш. Тогаш не си можел, па паѓале. Сега веќе не паѓаат. Ги досегнуваш. Ги остваруваш целите кои ги замислуваш, брзо, ефикасно и безбедно.:)
__________________
Time flies. And where did it leave you? Old too soon, smart too late.
http://forums.vmacedonia.com/signaturepics/sigpic11439_10.gif
Sisi is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 09:56   #12 (permalink) Top
Магаре
 
Jakov's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Република Македонија - Republic of Macedonia
Возраст: 44
Sign: Taurus
Posts: 24,442
Pictures: 1
Agreed: 2
Agreed 27 Times in 25 Posts
Default

Sonuvav deka sum planeta i daka me napadnale vonzemjani, ama jas sum gi zaebal. Sum izrotiral i sum si ja smenil polozbata vo Sonceviot sistem. I koa dosle oni da napagaat nemalo nisto osven "emppty spaces" a ja sum se sokril pozadi Mesecinata koja bila temno plava i ne se vrtela poveke. Stoela vo mesto i cekala da eksplodira.
__________________
Тошо Мачорот
Jakov is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 11:28   #13 (permalink) Top
Z pred X posle C
 
eva2marija's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Muenchen, Germany.
Sign: Capricorn
Posts: 7,651
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

Cela Nok Kuce baram, nekoj mi go kidnapira :-) - natamu, navamu, tamu, vamu...i pak ne go najdov. (vo realnosta nemam takvo Kuce)...
I sto znaci Sonov?
__________________
- - - Never stop thinking - - -

eva2marija is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 11:34   #14 (permalink) Top
Форумски пензионер
 
gorstak's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7,889
Agreed: 0
Agreed 82 Times in 71 Posts
Default

kje se resis od nekoja djukela..toest od nekoj/a so ti praj zaebancii..
__________________
Evil is unspectacular and always human
And shares our bed and eats at our own table.
W.H. AUDEN, Herman Melville
gorstak is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 11:43   #15 (permalink) Top
Lux et veritas.

 
No_One's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Во неговите прегратки.
Posts: 16,360
Agreed: 35
Agreed 41 Times in 34 Posts
Default

Quote:
Originally posted by eva2marija

Cela Nok Kuce baram, nekoj mi go kidnapira :-) - natamu, navamu, tamu, vamu...i pak ne go najdov. (vo realnosta nemam takvo Kuce)...
I sto znaci Sonov?
Куче е пријател...веројатно ти недостига некоја личност која ти е пријател.

Мало куче... ново пријателство.
__________________
The fascination of shooting as a sport depends almost wholly on whether you are at the right or wrong end of the gun.
No_One is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 16:57   #16 (permalink) Top
Форумски пензионер
 
gorstak's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7,889
Agreed: 0
Agreed 82 Times in 71 Posts
Default

objections.kuce na son e dusman...
__________________
Evil is unspectacular and always human
And shares our bed and eats at our own table.
W.H. AUDEN, Herman Melville
gorstak is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 18:23   #17 (permalink) Top
Buckle up
 
vlade_20's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Macedonia, Macedonia.
Sign: Virgo
Posts: 5,219
Agreed: 9
Agreed 8 Times in 7 Posts
Default

Јас еднашка сонував дека сум капетан на Ентерпрајз.......и дека сум во "heavy batles" и сум ја бранел земјата со сите мои сили.........
во сонот исто така сонував дека човештвото е обединето и дека нема веќе работа за да се богати нечив газ(ако може така да се изразам) туку сме работеле и сме напредувале само заради човештвото.....

чудно но сонот многу ми се допадна и никогаш нема да го заборавам :)
vlade_20 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 18:38   #18 (permalink) Top
Форумски пензионер
 
gorstak's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7,889
Agreed: 0
Agreed 82 Times in 71 Posts
Default

verojatno si go zaboravil televizorot uklucen
__________________
Evil is unspectacular and always human
And shares our bed and eats at our own table.
W.H. AUDEN, Herman Melville
gorstak is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 19:07   #19 (permalink) Top
Buckle up
 
vlade_20's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Macedonia, Macedonia.
Sign: Virgo
Posts: 5,219
Agreed: 9
Agreed 8 Times in 7 Posts
Default

Quote:
Originally posted by gorstak

verojatno si go zaboravil televizorot uklucen
NE!!!

:D

Son si e son nikogas nema da go zaboravam..........najdobriot son sto sum go imal do sega....

a najlosiot mi bese poslednive dva dena koga se probudiv vo 3:10 sabajle...
i toa vo sonot sonuvav na pocetokot mnogu zmii..........
bea mali zmiite.....
vlade_20 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 19:22   #20 (permalink) Top
Форум почетник
 
Join Date: Oct 2007
Location: .
Posts: 27
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

jas sonuvav deka moeto mace se stepa so drugo mace doma
imase i vtor del ova prv pat mi e da go sonuvam ama sonuvav grupa romi sto trcaat
sabajle koga se setiv mi padna mnogu cudno
:(
sandraale is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 02:52   #21 (permalink) Top
Гестапо!
 
achtung_panzer's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: do onaa sho se suncha gola pod palmata
Возраст: 46
Sign: Aquarius
Posts: 4,052
Agreed: 17
Agreed 18 Times in 18 Posts
Default

Jurishaat taka eden kup tipchinja nakaj tamu kajsho mislat deka sum jas ama im izleguvam od zad grb i koa sum gi potprashil so mitralezot, partali letaa od niv... nemashe zvuk, taka da sonov zasluzhuva 4+...
__________________
И на Павла му се јави ноќно видение: некој Македонец застана пред него и му се молеше, велејќи: „Дојди во Македонија - помогни ни!”
achtung_panzer is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 02:25   #22 (permalink) Top
Солунски Атентатор
 
Кирков's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Солун, Македонија
Возраст: 39
Sign: Virgo
Posts: 1,523
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

Мртовец... погреб... стравотилаци...

Еден ден, ќе си забранам да сонувам!
__________________
Со темен писок птиците бегаат преку синото небо. Луѓето молчат. Крвта ме боли од чекање.
Кирков is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 10:32   #23 (permalink) Top
Z pred X posle C
 
eva2marija's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Muenchen, Germany.
Sign: Capricorn
Posts: 7,651
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

Quote:
Originally posted by Kirkov A

Мртовец... погреб... стравотилаци...

Еден ден, ќе си забранам да сонувам!

Zavisi od Son. Jas nekogas koga bi mozela,bi sakala da si go prodolzam sonot :D

Cela Nok eden Tapetar zeleni Tapeti lepi, mnogu jasen bese sonot.

__________________
- - - Never stop thinking - - -

eva2marija is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 11:17   #24 (permalink) Top
Форумски пензионер
 
gorstak's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7,889
Agreed: 0
Agreed 82 Times in 71 Posts
Default

jas pa cela vecer se otpletuvam od pajazini a sabajle mi javuvaat deka onaa bivsata cuma sakala pak ujdurma da namesti preku nejzinite hijeni..jebiga .vecerva u son kje viknam drustvo za deratizacija i dezinsekcija
__________________
Evil is unspectacular and always human
And shares our bed and eats at our own table.
W.H. AUDEN, Herman Melville
gorstak is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 11:18   #25 (permalink) Top
dbk
контраразузнавач
 
dbk's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Aвстралија
Sign: Virgo
Posts: 6,345
Agreed: 2
Agreed 15 Times in 14 Posts
Default

Јас пак сонував албум (за слики) ама никако да видам шо слики има внатре. Хммм ...
__________________
Don`t be sad, its not worth it.Be happy and think positive. 😉
dbk is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Metodi na Sektite : Shto se krie pozadi ubavite zborovi na Protestantite stepo Religion and Mythology 282 30-05-2011 17:06
Живот без Христос, да или не? barba Religion and Mythology 51 11-09-2010 12:53
Историски лекции by Македон Makedon Macedonian History 1 21-04-2007 07:15
Makedonskiot Arhiv Bozho Macedonian History 68 24-01-2007 14:15
Географската распространетост на македонскиот наро Makedon Macedonian History 9 16-01-2007 14:34


All times are GMT +2. The time now is 14:51.



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51