Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Entertainment, Fun, Humor > Games without Borders

Share This Forum!  
  

Games without Borders Associations, games, rebuses. Place for the forum games.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26-12-2011, 22:24   #3251 (permalink) Top
Сеирџифка
 
Betonka's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: НеТука!
Возраст: 32
Sign: Cancer
Posts: 16,326
Agreed: 154
Agreed 170 Times in 158 Posts
Default

Нити сакам да имам нити да возам, поубо ми е да ме возат smeenje

ЧПМ знај да скија!
__________________
There are so many people out there who will tell you that you can't. What you've got to do is turn around and say "watch me"!


Betonka is offline   Reply With Quote
Old 27-12-2011, 18:37   #3252 (permalink) Top
Форумџија
 
pr0fi's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Возраст: 37
Sign: Scorpio
Posts: 677
Agreed: 4
Agreed 19 Times in 16 Posts
Default

Точно . Ме научиле штом сум проодел , на 1 година.
ЧПМ го чека Дедо Мраз на еден од следните начини :
- пред чекална
-на плоштад
-во пижами
-со танга
__________________
...... " never ride faster than your angel guardian can fly " .......

Last edited by pr0fi; 27-12-2011 at 18:45.
pr0fi is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2012, 12:54   #3253 (permalink) Top
Сеирџифка
 
Betonka's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: НеТука!
Возраст: 32
Sign: Cancer
Posts: 16,326
Agreed: 154
Agreed 170 Times in 158 Posts
Default

Неточно, одавна тој мене ме заборајл.

ЧПМ има нов мобилен!
__________________
There are so many people out there who will tell you that you can't. What you've got to do is turn around and say "watch me"!


Betonka is offline   Reply With Quote
Old 30-04-2012, 16:30   #3254 (permalink) Top
karneval
 
ksenija's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Sign: Gemini
Posts: 3,051
Pictures: 1
Agreed: 14
Agreed 9 Times in 9 Posts
Default

TOCNOOOO!!!!!
CPM ne planira nisto za utre...
__________________
Na arno e lesno aren da si, na makata covek se poznava.

http://www.ourspacer.com/images/grap...stmas-baby.gif
ksenija is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2012, 01:19   #3255 (permalink) Top
¥#£
 
Ита's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 26
Sign: Capricorn
Posts: 5,299
Agreed: 45
Agreed 29 Times in 25 Posts
Default

Па неточно се е испланирано пред време за секој случај :)

ЧПМ не знае да игра табланет?
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
Ита is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2018, 21:01   #3256 (permalink) Top
Lux et veritas.

 
No_One's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Во неговите прегратки.
Posts: 16,360
Agreed: 35
Agreed 41 Times in 34 Posts
Default

Неточно, знам , ама одамна не сум играла.

Следниот веќе го испланирал годишниот летен одмор.
__________________
The fascination of shooting as a sport depends almost wholly on whether you are at the right or wrong end of the gun.
No_One is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2018, 23:40   #3257 (permalink) Top
¥#£
 
Ита's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 26
Sign: Capricorn
Posts: 5,299
Agreed: 45
Agreed 29 Times in 25 Posts
Default

Неточно, ова лето нема одмор, малку да одморам од одмори :)

Следниот кога ќе се зафати со една работа заборава на се друго.
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
Ита is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2018, 06:44   #3258 (permalink) Top
dbk
контраразузнавач
 
dbk's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Aвстралија
Sign: Virgo
Posts: 6,345
Agreed: 2
Agreed 15 Times in 14 Posts
Default

Па додека не завршам не фаќам ништо друго така да можам да речам дека е прилично точно 😉


Следниот ко ќе влези в тоалет, зБорава кога влегол 😂
Испратено преку мобилен
dbk is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2018, 21:56   #3259 (permalink) Top
¥#£
 
Ита's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 26
Sign: Capricorn
Posts: 5,299
Agreed: 45
Agreed 29 Times in 25 Posts
Default

хаха неточно прилично брза сум smeenje

Следниот може да спие три дена и да каже дека уште не е наспан :)
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
Ита is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2018, 13:59   #3260 (permalink) Top
dbk
контраразузнавач
 
dbk's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Aвстралија
Sign: Virgo
Posts: 6,345
Agreed: 2
Agreed 15 Times in 14 Posts
Default

Само ако сум неарен тогаш 3 дена од кревет не излевам и само на спиење ме тера.


Следниот обожава морска храна.
Испратено преку мобилен
dbk is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2018, 14:37   #3261 (permalink) Top
Форумски пензионер
 
gorstak's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7,889
Agreed: 0
Agreed 82 Times in 71 Posts
Default

Od morska hrana , samo prase u kupachi..
CPM ima komshija so kolekcija busilici, chekani i ostanati instrumenti na koj im obrnuva sekogas vnimanije od rano sabajle...
__________________
Evil is unspectacular and always human
And shares our bed and eats at our own table.
W.H. AUDEN, Herman Melville
gorstak is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2018, 15:14   #3262 (permalink) Top
dbk
контраразузнавач
 
dbk's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Aвстралија
Sign: Virgo
Posts: 6,345
Agreed: 2
Agreed 15 Times in 14 Posts
Default

Немам таков комшија, АМА имам комшија со некои 2 расни кучиња демек многу модерени и скапи, а од време на време вијат ко заклани 🙄🙄🙄

Следниот под мене има страв од височина
Испратено преку мобилен
dbk is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2018, 02:10   #3263 (permalink) Top
¥#£
 
Ита's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 26
Sign: Capricorn
Posts: 5,299
Agreed: 45
Agreed 29 Times in 25 Posts
Default

Па делумно точно. Страв од височина за мене немам, ама друг да гледам како виси некаде, минутите си ги бројам до срцевиот удар..

Следниот одамна не бил во кино?
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
Ита is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2018, 13:22   #3264 (permalink) Top
dbk
контраразузнавач
 
dbk's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Aвстралија
Sign: Virgo
Posts: 6,345
Agreed: 2
Agreed 15 Times in 14 Posts
Default

Точно


Следниот оддамна не бил/а на лекар?
Испратено преку мобилен
dbk is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2018, 20:01   #3265 (permalink) Top
Седржателот
 
Thief's Avatar
 
Join Date: Aug 2001
Location: Тетово, Македонија
Sign: Virgo
Posts: 8,908
Agreed: 2
Agreed 1 Time in 1 Post
Default

Точно.

Оној под мене е нов форумџија.
Thief is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2018, 20:07   #3266 (permalink) Top
Форумски пензионер
 
gorstak's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7,889
Agreed: 0
Agreed 82 Times in 71 Posts
Default

Tocno....
Sledekji voli burek sa pecurkama
__________________
Evil is unspectacular and always human
And shares our bed and eats at our own table.
W.H. AUDEN, Herman Melville
gorstak is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2018, 22:09   #3267 (permalink) Top
¥#£
 
Ита's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 26
Sign: Capricorn
Posts: 5,299
Agreed: 45
Agreed 29 Times in 25 Posts
Default

Е само таков не сум пробала, неточно :)

Следниот не јаде навечер?
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
Ита is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2018, 23:49   #3268 (permalink) Top
Седржателот
 
Thief's Avatar
 
Join Date: Aug 2001
Location: Тетово, Македонија
Sign: Virgo
Posts: 8,908
Agreed: 2
Agreed 1 Time in 1 Post
Default

Неточно.
Навечер си е најслатко. :)

Тој под мене е фан на Стар ворс.
Thief is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2018, 00:07   #3269 (permalink) Top
¥#£
 
Ита's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 26
Sign: Capricorn
Posts: 5,299
Agreed: 45
Agreed 29 Times in 25 Posts
Default

Неточно премногу фантазија за еден филм :)

Следниот е хаусмајстор дома? :)
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
Ита is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2018, 00:12   #3270 (permalink) Top
Форумски пензионер
 
gorstak's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7,889
Agreed: 0
Agreed 82 Times in 71 Posts
Default

ne me biva ic....
sledniot e fan na 50 nijansi na sivono...
__________________
Evil is unspectacular and always human
And shares our bed and eats at our own table.
W.H. AUDEN, Herman Melville
gorstak is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2018, 11:01   #3271 (permalink) Top
Lux et veritas.

 
No_One's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Во неговите прегратки.
Posts: 16,360
Agreed: 35
Agreed 41 Times in 34 Posts
Default

Неточно, почнав да читам и баталив, не ме заинтересира....


Следниот има вишок килограми.
__________________
The fascination of shooting as a sport depends almost wholly on whether you are at the right or wrong end of the gun.
No_One is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2018, 13:56   #3272 (permalink) Top
¥#£
 
Ита's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 26
Sign: Capricorn
Posts: 5,299
Agreed: 45
Agreed 29 Times in 25 Posts
Default

охоо и тоа доста :)

Следниот не седнува да јаде без лута пиперка? :)
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
Ита is offline   Reply With Quote
Old 21-04-2018, 08:18   #3273 (permalink) Top
Шкорпија
 
bachko2's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: Македонија.
Возраст: 55
Sign: Scorpio
Posts: 5,045
Agreed: 0
Agreed 2 Times in 2 Posts
Default

само со сарма!!
Следниот е антички македонец, ги мрзи цигано-грците, ама иде на Халкидики??
__________________
ТИРА РИРА ТИРА РИРА КО ТО ТАМУ КУР*У СВИРА...
bachko2 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Библија за Атеизмот ateisst Religion and Mythology 2 07-03-2010 01:07
Матурантите од цела Европа и од Балканот точно на пладне се собраа на централните плоштади BorisVM Macedonian Daily News 0 16-05-2009 05:42
Точно - Неточно Mara Games without Borders 389 05-07-2007 00:38


All times are GMT +2. The time now is 14:52.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51