Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Lifestyle > Love and Sex

Share This Forum!  
  

Love and Sex Discussions about the always popular love and sex subjects.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26-08-2010, 20:18   #626 (permalink) Top
aha
Ведрата страна на животот
 
aha's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Возраст: 39
Sign: Scorpio
Posts: 10,262
Pictures: 1
Agreed: 145
Agreed 65 Times in 63 Posts
Default

Земи си тест за бременост.Бидејќи си имала редовна менструација ваљда не си бремена ,тоа со крварењето во бременост обично е кај тие со нередовна менструација ,но не мора да значи има секакви случаеви.Еден ден не е ништо страшно ,може и до цела недела да доцни.
Инаку средства за заштита обавезно ,а и да си одбереш матичен гинеколог ,полнолетна си и мораш да си се грижиш за себе и здравјето.
__________________
SMILE! It`s free therapy!

aha is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2010, 20:18   #627 (permalink) Top
Форумски пензионер
 
gorstak's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 7,889
Agreed: 0
Agreed 82 Times in 71 Posts
Default

ja bi igral 1-1 ili od 0-2
__________________
Evil is unspectacular and always human
And shares our bed and eats at our own table.
W.H. AUDEN, Herman Melville
gorstak is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2010, 23:11   #628 (permalink) Top
lavica
 
milijana's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: vo postela od svila
Posts: 2,003
Agreed: 29
Agreed 39 Times in 37 Posts
Default

da sum na tvoe mesto..i ako sum bremena ke si go rodam i ic oko nema da mi trepne..abe dete e samo edno..maz????..lesno za maz..ic ne se opteretuvaj..zemi test..pa,vidi...obicno se tocni..so sreka..pozz

grrr
milijana is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2010, 08:52   #629 (permalink) Top
Форум почетник
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

Quote Originally Posted by: Causesku View Post
Вака сега!
Рековме без потсмев,овде кажуваме проблеми!
Што се однесува до М-I-L-A, не знам дали да те оправдам или да речам дека си крива,ама како и да е,не сум јас никој фактор за да кажам.Само сакам да ти ставам до знаење дека се се враќа се се плаќа.Така оди тоа во животот.Ти ништо не си направила намерно,ама ако нешто слично ти се случи и тебе утре,немој да се чудиш.Ок? :) Се надевам дека нема да ти се случи.Искрено!
Иначе јас си имам и мои проблеми :)
Одамна еднаш пишав дека одам со 6 ипол години помала девојка од мене.Зборот ми е,веројатно е генерациско недоразбирање,ама имаме доста проблеми.До сега издржавме еве 11 месеци,ама веќе пукна.Се сме решавале,ама има 2 проблеми што никако не можеме да ги решиме,и баш заради нив и раскинавме.Кога ќе видам дека се сакаме премногу,а раскинуваме за глупости,ми иде да фатам уџум!
Се работи за следново.Имено,девојка ми не сваќа што е премногу разголено,а што не е!Е сега да беше некоја за 2 месеци,никогаш и немаше да правам проблем,ама сакам да продолжам со неа,и не можам да го трпам тоа,другите да ја гледаат како секс објект.Тоа ми смета премногу.Јас имам сваќања такви што,ако некој треба да ја гледа голотијата,тоа треба да сум јас а не другите.Значи тие разголени блузички и такви работи мене ми сметаат.Нејзе не!Неа и е тоа нормално затоа што цел живот такви и носи,значи не затоа што е лесна девојка туку затоа што веројатно тера мода.Да не се разбереме погрешно,не се тоа премногу отворени блузи,ама кога ги гледам сите други нормални девојки,мислам дека е малце претерано.Дајте совет...што да се прави.
Никој од нас не сака да попушти.Еднаш веќе раскинавме поради ова,се смиривме,бевме заедно пак 2 недели,и пак раскинавме.Не знам,може пак ќе се смириме,ама и да се смириме,како да го решиме проблемов.
И другото...јас одам и ноќна смена.До скоро не одев,ама сега почнав.Се јавија и тука проблеми.За мене е нормално,додека јас работам девојка ми да седи дома,или нека иде кај другарки ова она,ама не сакам да ми излегува.Грешам ли?Затоа што сметам дека тоа излегување си носи свое,затоа сакам да си седи дома.У осталом,да има иста ситуација,тогаш и јас би седел дома.Она се сложува со мене,ама се вади со тоа...демек :јас не можам да седам дома.Знам дека не е фер,ама разбери ме вика,јас не можам да седам дома.
Од друга страна,цело време имам на памет дека е она млада,и дека сака да излегува,ама нешто ме кочи да го дозволам тоа.А ако не го дозволам,веројатно никогаш и нема да бидеме заедно пак.
Што и да имате на ум,кажете слободно,ама немојте да бидете пристрасни,и да ги гледате работите од женска страна.Ми треба искрен одговор.А ако нејќете,онда....кажете Causesku досаден си :))
Е така...па чекам!
Фала
Поздрав
znaci vaka,jas imam decko 4 god a od doma ne izleguvam ama bas nikogas bez minici i tesni raboti so ti gi kaza,a oblekata ne e presudna za toa dali devojkata e lesna ili ne...znaci mi ima podreceno nekogas da namalam so toa minicinjata ama toa e moj stil i si teram dalje i na kraj toa se prifatia sto se odnesuva do izleguvanjeto hmmmm,pa dobro vo koj vek ziveeme ako ja teras da sedi doma ke pocne da se gusi od vasata vrska,kade i da ide i so kogo bitno e so ke naprai,eve da ti kazam jas za mene licno jas ucam vo drug grad i so decko mi ne sme zaedno sekoj den i imam izlezeno i bez nego zarem ne bo bilo surovo od nego da mi zabrani da izlezam?malku e ljubomoren ama go resavame toa!!!i da se navratam imam izleguvano bez nego mnogu pati ama vo tie 4 god.nitu ednas go nemam iznevereno,znaci ne e bitno dali ke izlezes bitno e so imas u glavatolku od mene,a za raskinuvanje toa nikako za se ima RESENIE!!!!
loretaa is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2010, 18:44   #630 (permalink) Top
aha
Ведрата страна на животот
 
aha's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Возраст: 39
Sign: Scorpio
Posts: 10,262
Pictures: 1
Agreed: 145
Agreed 65 Times in 63 Posts
Default

Страшно ова со облекава јас пак обратно ,неможам да одам така како што сака тој со ептен кратки панталончиња,сукњички и остала деколтирана облека со гоооолем V отвор на градите или проѕирни работи ц ц ц ама тоа е [:cigara:]
__________________
SMILE! It`s free therapy!

aha is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2010, 13:47   #631 (permalink) Top
lavica
 
milijana's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: vo postela od svila
Posts: 2,003
Agreed: 29
Agreed 39 Times in 37 Posts
Default

jas odev so eden takov sto ne trpi golotija..ama on toa go resavase na mnogu itar nacin.Si molcese..ili ke me vidi razgolena,pa aj ke odime kaj mene,kaj tetka mu,kaj..samo ne u javnost.Ama,za zal toa sega mi e jasno,zosto seuste nemam fustan vo plakar,nitu sukna.E,sega toj moj itroman,mi stana soprug,ama da svatev koe kuce bil....bogami..ke se karavme kako vie..i ke mu se skarav za dozivotno..Mnogu pati mu velam ,,sega da si mi decko,i da mi prefrlis za obleka..cao...ama,toa e .Slusaj mora da si najdes nekoja koja ke bide pokonzervativna..zakopcana do grlo..i so stavovi koi ke i se dopagaat koga ke zboruvas.Mojot maz bese mudar,molcese si naogase alternativa..i jas mislev deka sme idealni..ama sega hgledam deka sekoja farderoba za nego e kostim-pantalomi,palto.Letno vreme,pregrmuva..ama znam..tesko mu e pa sedame doma..pod klima...pozzz drugarce..baraj svoja polovina..ovaa ne saka da ja pritiskas..inaku cel zivot te cekaat karanici...grrr
milijana is offline   Reply With Quote
Old 05-09-2010, 12:03   #632 (permalink) Top
Форум тинејџер
 
SweetGirl's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Возраст: 27
Sign: Capricorn
Posts: 136
Agreed: 0
Agreed 3 Times in 3 Posts
Default

Здраво, ве молам за еден совет...во врска сум година и пол скоро со дечкото и се е прекрасно...океј сега има и ситни караници ама сепак се се разрешува со разговор...пред некој ден беше роденденот на неговата сестра(21 година што значи е поголема скоро 2 години од нас)(со која имав некои проблемчиња која таа ги правеше,знаете на почетокот беше супер,фина и добордушна,но подоцна почна да си го покажува лицето...ми се потсмеваше,ме исмејуваше но не само мене туку и брат и пред другите,па потоа велеше леле немој да ме сфаќаш сериозно јас само се шалам и што уште да не набројувам..но сепак јас бев онаа која за се најдуваше решение и секогаш знаев да комуницирам малку потешко со неа,и секогаш кога ќе ме навредеше јас и попуштав и не се спуштав на нејзино ниво,се што и требаше од Орифлејм за порачки секогаш од кај мене порачуваше.ќе излезеше нов каталог, специјална понуда јас одма неа,ќе порача ќе и дадев по набавна на неколку пати,ама изгледа сум била глупава..летово додека бевме на 1 ден Охрид,се сместивме кај нив (таа и нејзиниот дечко) и ми помогна кога не ми беше добро ( имав симптоми на вирус) лично му се забалгодарив за тоа што се грижеа за нас и кога стасвме дома и пратив порака но не добив ни еден сигнал дека ја прими и прочита пораката...а мојов постојано “Таа ми е сестра јас ништо не можам тука,тоа е карактер“ )
Сега да преминам на тоа што треба...значи и беше пред некој ден роденден,па дента кога и беше мојов ми вели “Сестра ми вечер ќе ти прати порака за да дојдиш кај неа на роденден“ и јас ОКеј добро чекам јас..и не прати порака..наредниот ден ми вика “Дада ми рече да дојдиш кај нас на торта за роденденот“...толку сум се нанервирала значи... му викам ОКеј ќе видам дали ќе дојдам оти можи да не бидам слободна и сношти настана караницата...
Тој:“Дада ми да знаеш ти се лути оти не дојде“ хммм а таа ме покани мене?? му објаснив дека не е убаво така да се прави да покануваш некого преку некој друг,особено ако е некој поблизок..а тој почна одма во одбрана на сестра си при што ги изговори следниве реченици “Ти си разгалена..многу те разгалиле од дома,што сакаш ти?да ти пратат покана за на роденден?или во живо да те поканат? "ти ја мразиш сестра ми,не ја почитуваш , после ќе и го кажам тоа“ ...и следуваше шокантната реченица “Сестра ми ти има повеќе помогнато тебе отколку ти неа“ молам???? тоа се мери???
а јас само му кажав дека луѓето ги почитувам онолку колку што тие ме почитуваат мене...Тој:Ќе и речам да ти прати порака вечер за да дојдиш“
Jac:Не,благодарам...а зошто кога требаше не ми прати порака?
Тој:Па знаеш немала кредит,а за на фб или мсн не седи на компјутер оти на работа е до 8 навечер
хахха АКо некој сака да те покани ќе најде начин му реков..

НЕ знам што да правам...дали да појдам на роденден или не? дали згрешив така што изреагирав пред него?дали правилно постапив се што му изнареков??
SweetGirl is offline   Reply With Quote
Old 05-09-2010, 22:43   #633 (permalink) Top
lavica
 
milijana's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: vo postela od svila
Posts: 2,003
Agreed: 29
Agreed 39 Times in 37 Posts
Default

velis..odime 1.5 i se e Ok????
ne e ok,ako imam sitni problemcinja...i se ima svoja granica i svoja ljubov.Tvojot decko ja stavil vo vrskata i sestra mu..vo paket.Ne moze brat,sestra da se mesaat vo vrska..ljubovta kon brat ,sestra ne se meri so nisto..toa e krv,toa e nesto sto se nosi vo srce..se saka bezrezervno...ama,da se kara so tebe za sestra mu..ova e detski film..izvini ama,deckovo tvoj..ili ima nekoj tersen karakter..ili saka da se pravi glaven...Srcka..ako sega popustis,..gotova si...si popustala za sitnici za sestra mu,da popustis kavgi sitni so nego???..eeeej...pa,imas samo 19 god..za kakvi problemi ti zboruvas.Najdi si nekoj da te saka...sitnicite go pravat zivotot..nemoj za sitnici da te boli glava.Otkaci go,dodeka e vreme..oti posle ke se peces na zezok ogan..brak...pa deca...otide kolata po dolniste.Najdi nekoj ponekompliciran..koj ke te ceni i pocituva,a na tema sestra..ke te zamoli da ne razgovarate za takvi nevazni raboti.Nekoj sto ke te saka tebe..i samo tebe...nema da te ostavi da razmisluvas i da se nerviras.Ljubovta ne e razmisluvanje i nerviranje,,za sitnici,, Ljubovta e kopnez po sakaniot.Ti mislis na nego 24h..i toj na tebe..a,koga ke se vidite te guska i baknuva kako da ne te videl odamna..razmisli....barem za tvoi godini prozivej..a,ne da tupis glava tamu za nekoja prepotentna..grrrr
milijana is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 12:25   #634 (permalink) Top
Форум почетник
 
liketoask's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default Kako da prifatis sex manijak....

Mislis deka si vo normalna vrska, se trudis pauzite da gi sfatis kako potreba na licnosta od malku sloboden prostor i na kraj sfakas deka si vo vrska so sex manijak koj menuva partneri kako corapi... Najlesno ke bide da si otides od taa vrska, no prasanjeto e sto da napravis so cuvstvata... niv kaj da gi ostavis...a megu drugoto posle godina i pol sfakas deka si bila isto kako i site drugi, samo beznacajna brojka na spisokot
imal li nekoj slicno iskustvo, neka kaze kako se spravil so toa???

Last edited by liketoask; 17-09-2010 at 14:26.
liketoask is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 15:27   #635 (permalink) Top
lavica
 
milijana's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: vo postela od svila
Posts: 2,003
Agreed: 29
Agreed 39 Times in 37 Posts
Default

bev vo takva vrska...toj gi menuvase partnerite..jas si sedev doma..se nervirav..mi pravese pauzi..demek-prostor mu treba..i go ostavav-se smiruvavme..pak go ostavav..znaev deka sum samo brojka..ama..nema spravuvanje..ili definitivno kraj..ili trpi...
jas staviv kraj..ama doznavam, pijan placel i go izvikuval samo moeto ime(a zenet e so dve deca)..sam si gi snosi posledicite..svatil sto izgubil..ili me sakal pa se pravel mangup megu redovi..e, sega neka se leci od moeto ime cel zivot..ic ne mi e gajle...proplakav jas na vreme..sega toj neka place...grrr
milijana is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 15:51   #636 (permalink) Top
Форум почетник
 
liketoask's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

Blagodaram Milijana, najverojatno mora da se prifati toa VREME ZA PLACENJE, samo neka trae sto pokratko...iskreno soznanieto deka si vo vrska so sex manijak a ne so normalen covek e shokantno, se cuvstvuvam kako OVCA, BUDALA... nemozam da si ja oprostam naivnosta, ... koja budala sum jas!!!!!!!!!!!!
liketoask is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2010, 22:53   #637 (permalink) Top
Форум почетник
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 5
Agreed: 1
Agreed 1 Time in 1 Post
Default Mi se dopaga profesorot :(

Samo mislenja, znam za neeticnosta... Sto da pravam? Maka mi e :(((
ananska is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2010, 16:33   #638 (permalink) Top
Lux et veritas.

 
No_One's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Во неговите прегратки.
Posts: 16,360
Agreed: 35
Agreed 41 Times in 34 Posts
Default

Quote Originally Posted by: ananska View Post
Samo mislenja, znam za neeticnosta... Sto da pravam? Maka mi e :(((
Кажи кај учиш. Имаме овде и професори па дан те читет случајно smeenje
__________________
The fascination of shooting as a sport depends almost wholly on whether you are at the right or wrong end of the gun.
No_One is offline   Reply With Quote
The Following User Says Agreed With You No_One For This Post:
Betonka (11-11-2010)
Old 15-05-2011, 21:16   #639 (permalink) Top
Форум почетник
 
BlondeBoy's Avatar
 
Join Date: May 2011
Возраст: 24
Sign: Leo
Posts: 1
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default

Здраво
нов сум тука па решив од овие теми да започнам...

Видете сега...Затрескан сум многу во една девојка.Трчам по неа од декември и многу шанси испуштив.Многу се имаме како другари.Сестра и и мајка и ме знаат и знаат дека ја сакам.Ама таа ме сака само другарски.Еднаш ми рече рано е за врска,после ми рече мала е за врска (16 год.) , после рече да се откажам од неа,само другари.Ама еве веке 6 месеца не се откажував од неа,но сестра и ми рече дека правела со неа муабет и ми рече да се откажам (а цело време сакаше да бидам со неа),а штом сестра и рече,значи стварно е така , иако претходно сестра и викаше да не се предавам.Исто така,некни ми рече дека е подобро да сме другари,дека ако се фатиме и раскинеме ќе нема другарство меѓу нас.Колку за информација,одеше со еден само 1 месец (прв дечко),месец февруари.Еднаш па ми рече дека не знае.Е сега ја сфакам како е првпат да влегуваш во водите на љубовта.Одкога сестра и рече дека правила муабет со неа и немам шанси,се откажав,ама многу ми е тешко.Веќе 3 дена сум така,не знам како ќе издржам понатаму.
Барам совет од вас

П.С.немојте да речете дека сум смотан,бидејќи сум бил со многу,ама според Марфиевиот закон-сите девојки можат да се фатат,ама таа што ја сакаш не може.

Бај д веј...тие што не поминале низ ова,не коментирајте глупости...Така секој мора да се заљуби во животот еднаш...иако ние машките сме `јаки`...
__________________
BlondeBoy is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2018, 00:41   #640 (permalink) Top
יְהֵא שְׁמֵהּ רַבָּא מְבָ
 
barba's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Skopje
Возраст: 40
Sign: Scorpio
Posts: 10,140
Agreed: 121
Agreed 47 Times in 46 Posts
Default

stvarno li e deka kaj zenive moda bilo da ne se bricat kaj takvoto???
__________________
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain
strength,
Trough
strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free

barba is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2018, 10:25   #641 (permalink) Top
Lux et veritas.

 
No_One's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Во неговите прегратки.
Posts: 16,360
Agreed: 35
Agreed 41 Times in 34 Posts
Default

Мене ми е бљак! Која како сака.
__________________
The fascination of shooting as a sport depends almost wholly on whether you are at the right or wrong end of the gun.
No_One is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2018, 12:34   #642 (permalink) Top
dbk
контраразузнавач
 
dbk's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Aвстралија
Sign: Virgo
Posts: 6,344
Agreed: 2
Agreed 15 Times in 14 Posts
Default

Quote Originally Posted by: barba View Post
stvarno li e deka kaj zenive moda bilo da ne se bricat kaj takvoto???
Под мишка?
__________________
Don`t be sad, its not worth it.Be happy and think positive. 😉
dbk is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2018, 12:50   #643 (permalink) Top
ВеТеРаН за уРоК
 
grom's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: makedonija
Posts: 97
Agreed: 6
Agreed 1 Time in 1 Post
Default

какво бричење и депилации..гаќи не носат,сиромаштија ли е или од бес :D
__________________
кој те урочи - кур у очи
grom is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2018, 13:24   #644 (permalink) Top
יְהֵא שְׁמֵהּ רַבָּא מְבָ
 
barba's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Skopje
Возраст: 40
Sign: Scorpio
Posts: 10,140
Agreed: 121
Agreed 47 Times in 46 Posts
Default

seriozno, bas mi zborea nesto moda bilo go vikale "francusko retro" ili "vrakanje vo 70-te" ludnica
__________________
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain
strength,
Trough
strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free

barba is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
На денешен ден: Davor_B Events 101 03-09-2009 18:02
Нова опрема за рано откривање на проблеми со слухот barba Macedonian Daily News 3 19-06-2009 00:05
Идниот суд barba Religion and Mythology 0 15-04-2009 12:47
СРЕЌКО КАТАНЕЦ СО ПРОБЛЕМИ ПРЕД "ПЕКОЛНОТО ГОСТУВАЊЕ" a-pin-dim Football (Soccer) 2 26-03-2009 16:07
Историски лекции by Македон Makedon Macedonian History 1 21-04-2007 07:15


All times are GMT +2. The time now is 23:58.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47