Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Lifestyle > Health

Share This Forum!  
  

Health Questions about your health? Let's talk!

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23-03-2018, 01:11   #1 (permalink) Top
Форум почетник
 
maci_mik's Avatar
 
Join Date: Mar 2018
Location: Skopje
Posts: 21
Agreed: 6
Agreed 4 Times in 3 Posts
Default Има ли метереопат меѓу вас?

Сакам да си се пожалиме
maci_mik is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2018, 11:22   #2 (permalink) Top
Lux et veritas.

 
No_One's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Во неговите прегратки.
Posts: 16,360
Agreed: 35
Agreed 41 Times in 34 Posts
Default

Има како не. Вакви промени на времето и да нејќеш ќе те збудалат хахахах

Модерна болест јбг.
__________________
The fascination of shooting as a sport depends almost wholly on whether you are at the right or wrong end of the gun.
No_One is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2018, 11:27   #3 (permalink) Top
Форум почетник
 
maci_mik's Avatar
 
Join Date: Mar 2018
Location: Skopje
Posts: 21
Agreed: 6
Agreed 4 Times in 3 Posts
Default

Баш модерна болест. Туку, како си помагате? Тоа ме интересира...очигледно болест и за која баш нема лек
maci_mik is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2018, 17:50   #4 (permalink) Top
karneval
 
ksenija's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Sign: Gemini
Posts: 3,051
Pictures: 1
Agreed: 14
Agreed 9 Times in 9 Posts
Default

Испратено преку мобилен

---------- Мислењето е испратено во 16:50 ---------- Претходното беше во 16:49 ----------

Imaaa. Maka macam so vremevo... Analginot mi pomaga, ponekogas...
Испратено преку мобилен
ksenija is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2018, 20:24   #5 (permalink) Top
Форум почетник
 
maci_mik's Avatar
 
Join Date: Mar 2018
Location: Skopje
Posts: 21
Agreed: 6
Agreed 4 Times in 3 Posts
Default

А, може и по некоја чаша вино и спортување...[:dry:]
maci_mik is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2018, 12:40   #6 (permalink) Top
Lux et veritas.

 
No_One's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Во неговите прегратки.
Posts: 16,360
Agreed: 35
Agreed 41 Times in 34 Posts
Default

Кога како. Најчесто со физичка активност, иако дури ни очите не ми мрдаат некогаш. Се качувам на велосипедот и шибам на најбрзо. Вистинско освежување, ако дозволуваат временските услови.

Ако не, тогаш кафиња и трчкарање по дома.
__________________
The fascination of shooting as a sport depends almost wholly on whether you are at the right or wrong end of the gun.
No_One is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2018, 15:41   #7 (permalink) Top
Форум почетник
 
maci_mik's Avatar
 
Join Date: Mar 2018
Location: Skopje
Posts: 21
Agreed: 6
Agreed 4 Times in 3 Posts
Default

Проблемот е што нивото на енергија во такви ситуации ми е скоро на нула. Единствено ако морам да работам, а обично тоа е случај. Се’ повеќе луѓе ги мачи овој синдром или болест, што и да е, а за жал и деца
maci_mik is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2018, 19:37   #8 (permalink) Top
יְהֵא שְׁמֵהּ רַבָּא מְבָ
 
barba's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Skopje
Возраст: 40
Sign: Scorpio
Posts: 10,140
Agreed: 121
Agreed 47 Times in 46 Posts
Default

Quote Originally Posted by: maci_mik View Post
А, може и по некоја чаша вино и спортување...[:dry:]
jaka kombinacija

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

Quote Originally Posted by: maci_mik View Post
Проблемот е што нивото на енергија во такви ситуации ми е скоро на нула. Единствено ако морам да работам, а обично тоа е случај. Се’ повеќе луѓе ги мачи овој синдром или болест, што и да е, а за жал и деца
vo takva situacija probaj go slednovo (na nekoi luge im pomaga) vitamin C od 500 mg i banana zaedno i posle 20-30 min uste eden vitamin C

---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

p.s. a ne li bese Meteopat ??? - posto vreme e meteo a ne metero ?!?!
__________________
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain
strength,
Trough
strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free

barba is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2018, 00:43   #9 (permalink) Top
Форум почетник
 
maci_mik's Avatar
 
Join Date: Mar 2018
Location: Skopje
Posts: 21
Agreed: 6
Agreed 4 Times in 3 Posts
Default

Quote Originally Posted by: barba View Post
jaka kombinacija

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:33 ----------vo takva situacija probaj go slednovo (na nekoi luge im pomaga) vitamin C od 500 mg i banana zaedno i posle 20-30 min uste eden vitamin C

---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

p.s. a ne li bese Meteopat ??? - posto vreme e meteo a ne metero ?!?!

Fina ideja, deneska bas mi spomnaa za nekoja slicna kombinacija kako "lek". Inaku, za poimot i jas sum ja imala istata dilema...se upotrebuva i meteopatija i meteoropatija. Ne bi go znaela konecniot odgovor
maci_mik is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Agreed to maci_mik For This Useful Post:
barba (26-03-2018), No_One (26-03-2018)
Old 09-04-2018, 22:55   #10 (permalink) Top
Форумџија
 
Pane-G's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Skopje
Posts: 679
Agreed: 0
Agreed 6 Times in 6 Posts
Default

Што е тоа метеропат ? Дали е мутант како Сторм од Х мен или некаква фобија ? [:ОР:]
Pane-G is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2018, 14:17   #11 (permalink) Top
Форум почетник
 
katinakatalina's Avatar
 
Join Date: Apr 2018
Posts: 4
Agreed: 3
Agreed 2 Times in 2 Posts
Default

Последниве две три години сум језива сама на себе, временска прогноза на телевизииве може да ме вработи..хахаххаха...два до три дена унапред знам дека ке има промена на време..инаку метеропатијата кај мене се рефлексира со главоболки, болки во мускули и варирање на расположение.

А/да...се извинувам, но не најдов уште на форумов каде да се претставам..Добар ден на сите ви посакувам и се надевам на добра забава!
katinakatalina is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2018, 19:46   #12 (permalink) Top
Форум почетник
 
maci_mik's Avatar
 
Join Date: Mar 2018
Location: Skopje
Posts: 21
Agreed: 6
Agreed 4 Times in 3 Posts
Default

Quote Originally Posted by: katinakatalina View Post
Последниве две три години сум језива сама на себе, временска прогноза на телевизииве може да ме вработи..хахаххаха...два до три дена унапред знам дека ке има промена на време..инаку метеропатијата кај мене се рефлексира со главоболки, болки во мускули и варирање на расположение.

А/да...се извинувам, но не најдов уште на форумов каде да се претставам..Добар ден на сите ви посакувам и се надевам на добра забава!

Welcome to the club :) За временската прогноза се пријавувам и јас, со прецизност до една недела однапред. Пролетва убива во поим
maci_mik is offline   Reply With Quote
The Following User Says Agreed With You maci_mik For This Post:
katinakatalina (23-04-2018)
Reply

Bookmarks

« soda bikarbolna | - »
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are OffAll times are GMT +2. The time now is 04:51.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51