Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Sport > Football (Soccer)

Share This Forum!  
  

Football (Soccer) All about the football.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20-03-2018, 10:37   #1 (permalink) Top
Lux et veritas.

 
No_One's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Во неговите прегратки.
Posts: 16,360
Agreed: 35
Agreed 41 Times in 34 Posts
Default Кој оди во 1/2 финале ?

Champions League latest

Quarter-final draw made

3 & 11 April: Sevilla-Bayern, Juve-Madrid

4 & 10 April: Barcelona-Roma, Liverpool-City


Дали Барселона е нов фаворит за освојување на ЛШ ? Проценка е дека има полесен противник од Сити...

Актуелниот шампион го извлече оној од кој најмногу се плашеше, не толку поради квалитет на играта , колку што во меѓусебните натпревари го извлекува подебелиот крај.

Дали Рома и Севиља се комплетни аутсајдери?


Според мене шансите за шампион се:

1. Барселона

2. Сити

3. Баерн ( објективно, а субјективно сакам да е шампион :D )

4. Реал

5. Јуве

6. Ливерпул

7. Рома

8. Севиља
__________________
The fascination of shooting as a sport depends almost wholly on whether you are at the right or wrong end of the gun.
No_One is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2018, 02:36   #2 (permalink) Top
Пријателот на ЦХ
 
pero bravarot's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 236
Agreed: 0
Agreed 3 Times in 3 Posts
Default

а нова нишка за финале ќе има :)

кој и да помине од Ливерпул и Рома ќе биде фино да ги испуздери воа фосиливе од ЛШ иако и за Ливерпул тоа може да се каже ем и должи од минатото на Рома едно финале, битно да е убава за око игра макар резултатот на крај го наместиле без срам ко во случајот со Јуве и Реал ...

Ливерпул може да изненади пак ко со Милан во Истамбул, само не смее да ја потцени РОМА што веќе со фановите е случај, но убо е да се види дека имаат и по некој трезен ...

http://www.football365.com/news/mail...-for-liverpool
__________________
...
pero bravarot is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are OffAll times are GMT +2. The time now is 22:56.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51