Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Sport > Football (Soccer)

Share This Forum!  
  

Football (Soccer) All about the football.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04-05-2010, 12:31   #1 (permalink) Top
Форум почетник
 
Join Date: Nov 2009
Возраст: 33
Sign: Scorpio
Posts: 48
Agreed: 1
Agreed 0 Times in 0 Posts
Lightbulb Игра на прогнози за светското првенство 2010

Ајде да се занимаваме додека трае светското првенство во Јужна Африка и да погодуваме, победници и резултати.

Еве како ја замислував играта:

Оној што ќе погоди кој тим ќе победи на одреден натпревар - 1 поен
Оној што ќе погоди точен резултат - 10 поени
Оној што ќе погоди кој 2 тима ќе одат понатаму од групите - 5 поени
Оној што ќе погоди кој ќе биде светски првак (пред да почне првенството) - 50 поени
Оној што ќе погоди кој ќе биде светски првак (пред да почнат да играат во групи) - 25 поени

Незнам како да би воделе евиденција, но една Excel табела ќе заврши работа. Заинтересирани сте?
Alchemyst is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2018, 13:33   #2 (permalink) Top
Пријателот на ЦХ
 
pero bravarot's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 230
Agreed: 0
Agreed 2 Times in 2 Posts
Default

добра алтернатива ако беше забрането спортско обложување во Македонија, сигурно на црно ќе типуваа малџии вака, проблем или пак поволност е што хипотетички џомбата кој ќе ги држи влогоите в рака нема да дозволи исплата при изненадување!

http://www.scmp.com/news/hong-kong/h...fforts-against

еве за постојново 2018 може да има многу изненадувања, но дилот на крај ќе зависи од тоа која држава колку каде ќе може и јасно има интерес да подмачка, за оние на кои им е познато ова, корумпираноста на фифа а нормално и спорадично поткупливи репрезентативци, Светското им е и поинтересно од ЛШ како комар карамбол, сигурно се кладат на сите столои по малку, се до финалето, а тогај во постојниве околноати бет-џомбите не оставаат простор коефициенти да удираат во глава
__________________
...
pero bravarot is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Дневни економски и бизнис вести TrOtOaRkA Business and Economy 3262 03-06-2010 17:12
Светско Првенство 2010 ( калификации ) a-pin-dim Football (Soccer) 0 23-01-2008 04:35
Без Лазаров во квалификациите за Светското првенство BorisVM Jokes and Links 0 04-01-2008 06:59


All times are GMT +2. The time now is 14:39.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51