PDA

View Full Version : Travel and Places to Visit


 1. Помош со виза.
 2. Малку помош и совети за патување во САД
 3. Прекрасна викендица
 4. Новост или можеби не ?!
 5. Бигорски манастир и Дебар
 6. Египет
 7. Македонија, скапа дестинација или не?
 8. Чиле
 9. Турција како туристичка дестинација
 10. Најголемиот крстосувач во светот, петпати поголем од „Титаник“, тргна на своето прво патув
 11. koj dokumenti se potrebni za vo germanska ambasada so pokanata da gi nisite?
 12. Струмица - Битола ( прашање )
 13. Идеален одмор, како ?
 14. Vizen/nevizen rezim za Makedonija
 15. Грција Крф
 16. Viza za Paragvaj, Urugvaj, Bolivija, Brazil i Chile
 17. Predlog za turneja niz Mk
 18. Додека патувам....
 19. ПАТНИЧКА ТОРБА!
 20. Попова Шапка, Маврово, Кожуф, Пелистер или некое друго?
 21. nacionalni parkovi
 22. Најопасните мостови во светот !!!
 23. Збор-два за 10те најстари градови на земјата
 24. Подземни езера
 25. Во кој град?
 26. Мачу Пикчу - градот на инките
 27. Дубаи
 28. Трпејца
 29. Lake Mackenzie, Fraser Island
 30. Maлдиви
 31. Летен Одмор
 32. Ohrid - posjeta
 33. Приватен смештај во Црна Гора
 34. The World's Best Places to Live 2008
 35. Најубави плажи според магазинот AskMan
 36. Кирибати - новата Атлантида ?
 37. Туристички дестинации за 2008
 38. Најчудните фестивали во светот
 39. Ѓаволскиот базен - најубав и најопасен
 40. Пенисот му го гризнала змија
 41. Романија
 42. Езера...
 43. Најлош одмор/екскурзија/патување
 44. Досега каде сте биле на одмор
 45. 100 Пејсажи низ светот кои мораат да се посетат
 46. question
 47. Las Vegas - градот на коцката
 48. NYC- The Big Apple
 49. НеШто повеке за РИМ???
 50. Топ 10 острови во светот
 51. Скулптури од песок и слама - хит во Германија
 52. Грција
 53. Планина и планинарење
 54. Дестинација на која никогаш не би отишле
 55. Новите седум светски чуда
 56. Патување,кога?
 57. Плажа
 58. Патување низ Македонија
 59. На пуст остров
 60. Партнер или Другар
 61. Екскурзии
 62. Каде летово
 63. 10 совети додека патувате
 64. Омилен континент
 65. Главни градови на сите земји на светот
 66. Омилена држава
 67. Antwerpen
 68. Како и где на Охридското језеро?
 69. Мајами,Флорида
 70. Репортажи од различни места во светот
 71. Oahu, Hawaii
 72. Каде би оделе на одмор надвор од Македонија?
 73. Virgin Galactic
 74. НА ПАТ СО ШТО???
 75. Египет
 76. Лас Вегас, Невада
 77. CIA World Factbook
 78. Пат околу Светот
 79. Туристички Агенции
 80. Јерусалем - Патот на Крстот
 81. Големи мажи, плашливци во авион
 82. Престана да чука срцето на Хилари, првиот освојувач на Монт Еверест
 83. На Попова Шапка чист воздух и еден метар снег
 84. Нова Година - каде?
 85. Убавината низ Светот
 86. Сувенири
 87. help
 88. Германија-Македонија со авион
 89. Таму ќе одам - кога и да е
 90. Бугариja Слики
 91. IS IT DIFFICULT TO GET A VISA TO UNITED STATES
 92. Krf, Grcija
 93. Нудистичка плажа - Далмација
 94. mali fudbal u Beogradu
 95. Родопи-Бугариja
 96. Црно Море -Бугариja
 97. Крстарење
 98. Ke bide li nesto od ova? NY-Skopje direkt!
 99. Златна ПРАГА
 100. SKYBUS
 101. Туѓината ПУСТА да остане!!!
 102. СИДНЕЈ - пристанишен град
 103. СКИ Центри
 104. Албанија - Туризам
 105. Alsace od Strasbourg do Colmar
 106. Nuremberg Christmas Market
 107. Пејсажи
 108. Нова Година - низ светот
 109. Каде би отпатувале сега? (слики)
 110. Monte Carlo & Nice
 111. Severna Italija
 112. Severna Italija (tret del)
 113. Severna Italija (vtor del)
 114. Severna Italija (prv del)
 115. Романија - Дракула Тура
 116. Амстердам - Венеција на Север
 117. Вашиот град
 118. Метрополи - ноќен живот
 119. Airlines
 120. NYC - Prekrasno
 121. Patuvanje so voz.....
 122. Виза за Америчка лотарија
 123. Malta....Viza?
 124. БУРМА-земја на пагоди и рубини
 125. Колку ја познавате географијата? Квизови, тестови,
 126. Cirih
 127. скопје/сместување-СОС
 128. Drzavi, za koi mozi znajme malku...
 129. МЕКСИКО
 130. This is Bulgaria
 131. Државници и Први Дами
 132. РУСИЈА - Москва, Ст.Петерсбург
 133. Traveling to Macedonia? Few interesting Facts...
 134. Магичната КЕНИЈА
 135. Vesti za site svetski avio kompanii
 136. Омилена туристичка дестинација
 137. Подводен Свет
 138. Travel Tips
 139. Поштенски марки
 140. Енклави и Ексклави
 141. СИЦИЛИЈА - родно место на Мафијата
 142. ШАНГАЈ - Град на Море
 143. Игра - ВАЛУТИ
 144. Мара прашува: Кој град е ова?
 145. Hawai
 146. КОСТАРИКА, земја на природата
 147. МАРА прашува: која е оваа држава според обликот?
 148. Top 10 Summer Destinations
 149. Mykonos
 150. Live camera on....
 151. Чие е ова знаме?
 152. Интересна Географија- рекорди...и се нај, нај, нај
 153. СВЕТА ГОРА - забранета за жени
 154. Евтини авионски карти
 155. METEORA - Висечки Манастири
 156. Патувачки Компас
 157. ИСЛАНД - низ слики
 158. ДИЗНИЛЕНД - Највеселото место на светот
 159. Вашингтон и Белата Куќа
 160. Zurich, Geneva Have Highest Quality of Living
 161. South Beach Miami ???
 162. АЛЈАСКА - Небесни чудесии
 163. Tenerife
 164. МАДРИД
 165. Koj ke odi vo Makedonija ovaa godina/leto i koga??
 166. ЧИКАГО- Ветровит град
 167. ИНДИЈА - Таџ Махал , Мртвиот град и други места
 168. Природата & Светот - Вулкани, Циклони, Метеори
 169. ОБЈАСНУВАЊА И КОМЕНТАРИ
 170. РИМ - Вечниот град & ВАТИКАН
 171. Вадење визи за Германија
 172. ОБЛАКОДЕРИ - Skyscrapers
 173. Забавни метрополи - казина, жени, трки,луди забави
 174. Лондон
 175. Географска бесилка - СВЕТ
 176. Географска бесилка - МАКЕДОНИЈА
 177. Patuvajte niz Evropa
 178. Грчки острови
 179. Малта и Селото на ПОПАЈ
 180. South America or Azia?
 181. germanski reklami za Ohrid???
 182. Погодете го градот....
 183. БЕЛГИЈА - Бриж, Брисел, Антверпен,Остенде, Гент...
 184. 10 tips for getting travel perks
 185. Ubavinite na Makedonija
 186. Most expensive private islands
 187. Најскапи и најубави куќи на светот
 188. Париз
 189. Замоци
 190. Монт Сент Мишел
 191. Mexico or Dominican Republic
 192. Suggestions Please
 193. Колку сте задоволни од местото на живеење?
 194. Со кое превозно средство...?
 195. ВО АВСТРАЛИСКИТЕ АГЕНЦИИ АРАНЖМАНИ ЗА МАКЕДОНИЈА
 196. Слики од патувања
 197. So koja agencija patuvate za Makedonija?