PDA

View Full Version : Other Sports


Pages : [1] 2 3 4

 1. Bodybuilding vo kombinacija so Grav i Pashteta
 2. Македонско кошаркарско првенство 2010/11
 3. Steroidi !!!
 4. покер
 5. Репрезентацијата на Македонија во кошарка
 6. ЛеБрон Џејмс оди во Мајами
 7. Red Bull - Trka so tricikli
 8. fitness - simnuvanje na stomak
 9. Зимски Олимписки Игри - Vancouver 2010
 10. Спорт-МК - Нов македонски форум наменет за спортски дискусии!
 11. Rakomet na internet
 12. Pece Naumovski World Karate Champion
 13. Крав Мага
 14. Риболов
 15. Yoga retreats
 16. Ракомет: Металург се пласира во четвртфиналето во КПК!
 17. Зенски Ракомет
 18. Men's Handball Championship Croatia 2009
 19. A1 спорт
 20. koj saka survivor
 21. oprema za teratana
 22. Sportska obleka
 23. ЕП во ракомет за жени Македонија 2008
 24. Влезниците за ЕП во ракомет, Македонија 2008
 25. Рагби лига
 26. Р.К. Металург во лига на шампиони
 27. БАРСЕЛОНА - МЕТАЛУРГ
 28. Средба со Груевски или нема ЕП во Македонија!!!
 29. Samurai...
 30. Аминокиселини и фитнес за жени
 31. Домашен фитнес
 32. Makedonski komentatori!!!
 33. Makedonija - Letonija - kvalifikacii za evropsko prvenstvo!
 34. Заврши Олимпијадата во Пекинг
 35. Taekwondo : Cuban athlete might be banned after kicking ref...
 36. Новиот "Македонец" ЏЕРЕМАЈА МЕЈСИ ПРЕД НОВИНАРИТЕ, ТРОФЕЈ "МАКЕДОНИЈА"
 37. ОИ Тенис: Блејк го исфрли Федерер во четвртфиналето
 38. Кошарка: Во сабота почнува меѓународниот турнир „Трофеј Македонија“
 39. Лиу Зиге го освои првото злато за Кина во „Водната коцка“
 40. Ертан Демири ќе почека на дебито во Фудбалската репрезентација
 41. Бернар победи на 100м слободно
 42. Бекам ќе ги затвори Олимписките игри во Пекинг
 43. ОИ Гимнастика: Кинезот Јанг Веи убедливо освои злато
 44. ОИ Тенис: Првите носители без проблеми
 45. ОИ Гимнастика: Историско злато за Кина
 46. Канчелара најдобар на хронометар
 47. Одбојка: Специјална цена за сертификат за Ристовски
 48. Фелпс влезе во историјата со 11 злата
 49. ОИ Фудбал: Холандија и Нигерија меѓу осумте најдобри
 50. Поповска претпоследна во Пекинг на 100м слободно
 51. ОИ Џудо: Ново злато за Грузија
 52. ЕП Квалификации за Еврoпско превенство 2009 год. во Полска
 53. Ролерки
 54. КФМ со апел до медиумите
 55. Поповска настапува утре на 100м слободно
 56. Два пораза за Србите во екипните спортови
 57. ОИ Тенис: Надал супериорен, Масу испадна
 58. ОИ Гимнастика: Кинезите освоија златен медал во екипна конкуренција
 59. ОИ Џудо: Оле Бишоф освои злато
 60. Чунг Ман освои злато во мечување со сабја
 61. Трето злато и нов светски рекорд на Фелпс
 62. ОИ Кревање тегови: Чен го одбрани златниот медал
 63. Пораз на кошаркарите од Бугарија
 64. Кина освои злато во синхронизирани скокови од 10 метри
 65. Двајца македонски спортисти излегоа денес на борилиштата во Пекинг
 66. Екипни спортови во женска конкуренција
 67. Пет нови светски рекорди во пливање
 68. ОИ Тенис: Масу со победа ја почна одбраната на титулата
 69. ОИ Фудбал: Италија, Аргентина и Бразил во четвртфиналето
 70. ОИ Ракомет: Исланд ја совлада Русија
 71. Заокружено второто коло во Првата фудбалска лига
 72. Манчестер поуспешен од Портсмут во Супер куп натпреварот
 73. Резултати и табели од олимпискиот турнир во ватерполо:
 74. Гуо и Ву освоија златен медал на триметарската скокалница
 75. Кошарка: Јуниорите се пласираа на осмото место
 76. ОИ Кошарка: Шпанија лесно во дербито
 77. Фелпс стигна до првото злато и светски рекорд
 78. Трет светски рекорд во кревање товар
 79. Аква фитнес
 80. Кошарка: Порази на јунирските репрезентации
 81. Американките ги собраа медалите во мечување со сабја
 82. ОИ: Стартуваа и екипните спортови во женска конкуренција
 83. ОИ џудо: Мин Хо Чои го освои златото
 84. Фелпс го собори олимпискиот рекорд, Ристовски настапува утре
 85. Кошарка: Јуниорките пред испит
 86. ОИ велосипедизам: Санчез до златото на друмската трка
 87. Работнички - Македонија Ѓ.П. 3:3
 88. ОИ кревање товар: Ксиексиа Чен го заработи првото злато за домаќините
 89. Првите медали во Пекинг веќе добија сопственици
 90. Катанец го објави списокот за Луксембург
 91. Кошарка: Јуниорките поразени од Португалија
 92. Спектакуларен почеток на 29-те Летни Олимписки Игри
 93. Нашите олимпијци настапуваат веќе во недела
 94. Олимпиското злато приоритет за Федерер
 95. Старт на машкиот фудбалски турнир во Пекинг
 96. Кошарка: Јуниорите остануваат во Б дивизијата
 97. Енди Џонсон во Фулам
 98. Големи допинг контроли во Пекинг
 99. Кошарка: Јуниорите ги загубија надежите за полуфинале
 100. Старт на фудбалските возбудувања во Пекинг
 101. Милано го совлада повратникот во првата лига Металург
 102. Паднаа ФИФА и ИОК пред меѓународниот спортски арбитражен суд
 103. Фелпс најголема ѕвезда пред Олимпијадата
 104. Нашите олимпијци стигнаа во Пекинг
 105. Олимпискиот пламен стигна во Пекинг
 106. Кошарка: Јуниорите во четвртфинале на Евробаскетот
 107. Олимпискиот пламен стигна во Пекинг
 108. Кошарка: Јуниорите во четвртфинале на Евробаскетот
 109. Нашите олимпијци стигнаа во Пекинг
 110. Се стркала фудбалската топка на нашите терени
 111. Ракомет: Го положивме тестот пред Евро 2008
 112. Почнува одбројувањето до почетокот на Олимписки игри
 113. Нема промени на врвот на АТП листата
 114. Заврши Балканското првенство во велосипедизам
 115. Вардар ја совлада Победа
 116. Севиља победник на „Рејлвејс“ купот
 117. Ракомет: Германија е светски јуниорски првак
 118. Ѓоковиќ го совлада Надал
 119. kosharka : Makedonija - Anglija
 120. Ковалаинен стигна до својата прва Ф1 победа
 121. Севиља прв финалист на „Рејлвејс“ купот
 122. Старт на домашното фудбалско првенство
 123. Болт ќе учествува на 100 метри во Пекинг
 124. Светскиот тениски врв добива нов владетел
 125. Пол позиција за Хамилтон на Хунгароринг
 126. Ракомет: Јуниорките 18-ти
 127. Актуелни трансфери во Бундес лигата
 128. Пол позиција за Хамилтон на Хунгароринг
 129. Милано и Пелистер запрени на првата пречка во купот на УЕФА
 130. Фудбал: Башкими згаснува
 131. Ивано Балиќ во Загреб четири сезони
 132. Севиља прв финалист на Рејлвејс купот
 133. Ракомет: Јуниорките ќе се борат за 17-то место
 134. Почна Балканскиот шампионат во велосипедизам во Битола
 135. Параолимпијците добија подарок опрема
 136. Парови за третото коло од квалификациите за Лигата на шампините
 137. Ракомет: Јуниорките поразени од Исланд
 138. Олимпијадата ја обезбедуваат 34.000 војници
 139. Извлечени парови за (Лига на Шампиони)
 140. Во ФК Вардар подготвеност пред почетокот на првенството
 141. Милно поразен и втор пат од Омонија
 142. Ден за разврска на јуниорски ракометен мундијал
 143. Бентли претставен пред навивачите на Тотенхем
 144. Суспендирани седум руски атлетичарки
 145. Суспендирани шест руски атлетичарки
 146. Актуелни трансфери во Премиер лигата
 147. Слободен ден за младите ракометарки
 148. Кошаркарите почнаа со тренинзи
 149. Македонската кошаркарска репрезентација почна со тренинзи
 150. Исимбајева го постави 23-от светски рекорд
 151. Слободен ден на Светското јуниорско првенство за ракометарки
 152. Македонскиот фудбал може да остане без Евро претставници
 153. Исимбајева го постави 23-от светски рекорд
 154. Бентли во Тотенхем
 155. Меѓународна едриличарска регата во Охрид
 156. ФИФА: Сите фудбалери задолжително на ОИ
 157. Почина боксерскиот ас Мате Парлов
 158. Кошаркарите го очекуваат ЕП 2008 во Полска
 159. Ливерпул го промовираше Роби Кин
 160. Светислав Пеица предводник на одбојкарите
 161. Ракомет: Јуниорките разочараа против Алжир
 162. Роби Кин во Ливерпул
 163. Интер го комплетираше трансферот на Мунтари
 164. Македонската експедиција денеска отпатува за Пекинг
 165. Одбојка: Тасевски го напушти кормилото на националниот тим
 166. Вежби за нозе - бутови
 167. Састре победник на 95-то издание на Тур д' Франс
 168. Ракомет: Разочараност во таборот на јуниорките
 169. САД победник во Светската лига во одбојка
 170. Отворено олимпиското село во Пекинг
 171. Ракомет: Јуниорките поразени од Бразил
 172. Састре ја сочува предноста на Тур д' Франс
 173. Роналдињо сонува за олимпиското злато
 174. Шаванел победи на 19-та делница на Тур
 175. Ракометните јуниорки се на работ на елиминација
 176. Капело во пензија после светско 2010
 177. Ракометните јуниорки поразени од Хрватска
 178. 20.000 евра за освоено наше олимписко злато
 179. Састре ја сочува лидерската позиција на Тур д' Франс
 180. МАКЕДОНСКИ ВЕЛОСИПЕДИСТИ ОСВОИЈА ВРВНИ РЕЗУЛТАТИ НА СВЕТСКО НИВО
 181. Младите ракометарки убедливо поразени од Ј. Кореа
 182. 20.000 евра за златен Олимписки медал
 183. Тур Д' Франс: Састре ја презема жолтата маичка
 184. Младите ракометарки пред сериозен тест
 185. Бехрами потпиша со Вест Хем
 186. Фергусон: Не сум загрижен за Челзи
 187. Сколари одбива да му одговори на Фергусон
 188. МОК го промовираше Олимпискиот тим
 189. Најкраток настап во Европа за нашите фудбалски клубови
 190. Емре од Њукасл во Фенербахче
 191. Бадминтон: Репрезентацијата успешно се претстави во Кипар и Русија
 192. Работнички елиминиран од Лигата на шампионите
 193. Нашите ракометни Евро претставници ги дознаа противниците
 194. Ракомет: Јуниорките утре играат против Јужна Кореја
 195. Десел ја доби денешната 16-та етапа на Тур д' Франс
 196. Младите ракометарки стартуваа со победа
 197. Есиен потпиша нов договор со Челзи
 198. Роналдињо ќе носи 80 на дресот во Милан
 199. Работнички соочен со голем предизвик пред домашната јавност
 200. Макелеле во Париз Сен Жермен
 201. Денес почнува мундијалот за ракометарки
 202. Поповски: Дел од „вардарците“ треба да завршат во Работнички
 203. Ракометарките во група со Србија, Хрватска и Германија
 204. Македонија домаќин на ракометниот мундијал за јуниорки
 205. Макелеле во Париз Сен Жермен
 206. Хамилтон најбрз во Хокенхајм
 207. Во Охрид ждрепка за ракометниот Евро шампионат
 208. Геранс триумфираше на 15-та етапа на Тур Д' Франс
 209. Утре во Македонија стартува СП за младите ракометарки
 210. ВО ЧЕТИРИ МАКЕДОНСКИ ГРАДОВИ УТРЕ СТАРТУВА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО РАКОМЕТ ЗА ЈУНИОРКИ
 211. На повидок мирно лето за фудбалерите во Европа
 212. Фреире победник на 14-та етапа од Тур Д' Франс
 213. Прес на РФМ за младите ракометарки
 214. Кака сака во Челзи
 215. Стојчев победник на пливачкиот маратон во Охрид
 216. Хамилтон со пол позиција во Германија
 217. Чимбонда во преговори со Сандерленд
 218. мараСтојчев победник нa маратонот во Охрид
 219. Кавендиш втор пат по ред победи на Тур д' Франс
 220. На повидок мирно лето за нашите фудбалски претставници во Европа
 221. Прес на РФМ во пресрет на Светското јуниорско првенство за жени
 222. Фергусон со понуда за Бербатов
 223. Милан го промовираше Роналдињо, Барселона Хлеб
 224. Почнува третото државно првенство во одбојка на плажа
 225. Ватерполистите добија признание од агенцијата за млади и спорт
 226. Пелистер одигра без голови против Апоел
 227. Кавендиш третпат се радуваше на годинашното издание на Тур д' Франс
 228. Задоволство во таборот на Работнички
 229. Арвесен е победник на 11-та етапа од трката околу Франција
 230. Роналдињо во Милан
 231. Утре настапуваат нашите тимови во квалификациите за купот на УЕФА
 232. Дел Боске е нов селектор на Шпанија
 233. Хлеб во Барселона
 234. Фулам потпиша со дуото од Вест Хем
 235. Панатинаикос во трка по Жилберто Силва
 236. ЧЕЛЗИ ГО „БАРА“ РОБИЊО
 237. Мансини и службено во Интер
 238. Работнички одигра нерешено со Интер Баку
 239. Ден за пауза на Тур д' Франс
 240. K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...
 241. Пиеполи триумфираше на 10-та етапа на Тур д' Франс
 242. За вардаровите фудбалери одлуката на комисијата е нелегална
 243. Во европски филм се и нашите претставници во купот на УЕФА
 244. Работнички утре му гостува на Интер во Баку
 245. Црна Гора европски ватерполо првак
 246. Црна Гора европски ватерполо првак
 247. Рико победи на деветтата етапа од Тур Д' Франс
 248. Македонија осма ватерполо сила во Европа
 249. Ренова елиминирана од Интертото Купот
 250. Кавендиш беше најбрз на осмата делницата на Тур д' Франс