PDA

View Full Version : Chit-chat & Coffee


 1. Што би му подариле на тој пред вас.
 2. Ова е Мирјана или Лидија?
 3. Елко Елкоооооооо - 2011
 4. Ајде на кафе
 5. Уште една прекрасна работа ,,,,која нема никогаш да ја имам...
 6. амет анетрверп- Превртена тема!
 7. EXCLUSIVE: Jakov and 9 murmaids
 8. Влада на ВМ
 9. Тест со чоколадна метода
 10. Како ви е уредено дома?
 11. Сопствена фотографија
 12. Форумов го сакам / нејќам
 13. ИНТЕРНЕТ ЗАВИСНИЦИ
 14. Дали сте во моментот секусално возбудени?
 15. Колку е стар вашиот мозок?
 16. Како знаеш дека потекнуваш од Македонија!
 17. zravo
 18. Стрипотека
 19. Ewko Ewko...
 20. Ja som vo Srbija...
 21. Гугл преведува
 22. Skajpovanje bre...juuh..op zica, zica, drma mi se...
 23. Бираме нов национален грб
 24. Najglupoto mashko na svet !!!!
 25. Земјоделска секција - фармери
 26. ‘Најди ми ја сликата‘
 27. Кој со кого?
 28. Беше тоа долго топло лето
 29. Предупредување - ИЗМАМА!
 30. Порака за себе
 31. Колачиња на судбината
 32. Spusteni Roletni
 33. Аладиновата ламба
 34. And ACTION vol.2
 35. Барба-анти спортист
 36. give me five
 37. Излажи нешто за членот над тебе!
 38. Твојот nick ме асоцира на...
 39. Добро бе ебе некој нешто......?
 40. Порака само за тебе
 41. Како да збуниш идиот (Туторијал)
 42. Svinski grip
 43. Ја батка на жена и пружам све, а највише....
 44. Повикај пријател - Ноне бара џокериии!!!!!!
 45. Dali Jakov treba da odi na korekcii vo TERETANA?
 46. demir hisarski veceri na poezijata
 47. Каде се, што прават?
 48. Бираме Прецедник !!!
 49. Студент бара расположена девојка
 50. message in the bottle
 51. Кој сака да биде милионер????????
 52. Дедо Мраз ми донесе ......
 53. STETA STO NEMA CHAT DA SE DRUZIME U ZIVO
 54. Ми кажаа дека сум........
 55. Како изгледаш
 56. Елко, елко.....
 57. VM TEATAR, pretstavata e vo podgotovka! Casting vo tek!
 58. ВМ принцеза и принц!
 59. кто-нибудь говорит по-русски?)))
 60. Види вака сега...Како?...Епа...Вака!
 61. Condomology by Wonder
 62. Нови кумановски факти за Боки13
 63. Матуранти
 64. Интервју со особа Х
 65. Најдобар-најлош модератор/администратор
 66. 16 порно "вистини"
 67. Muppets, puppets и остали заебанти.
 68. Сапун(ица) - ТЕЛЕновЕЛА
 69. Најчесто Употребувани Фрази
 70. Magical Storm е заљубена
 71. VM -thanks
 72. Што значи !?
 73. 6 pricini zosto kompjuterite treba da bidat zenski/maski
 74. Што ве полудуваааа?
 75. Дијагноза!!! - Mackica`s anatomy & psyhiatry
 76. Два дена само за себе
 77. Ем Desperate ем housewife-ки (Soslu Mısır)
 78. Абе си фатила дечко......?????
 79. Не сааакаааааамммм.....
 80. Секого за нешто
 81. Што подразбирате под паметни жени?
 82. Pismo do Bakojani od Macedonian Alliance (George Atanasovski)
 83. Конкурс - Најдобар профил
 84. Бастед!!!!
 85. Дилема: машко или женско
 86. Најбољи форумски пар!
 87. ВМ - СУПЕР ФОРУМЏИИ - (м&ж)
 88. Боксерска вреќа
 89. Планирам...
 90. Кафе-муабет
 91. Непријатно чувство
 92. Покана за ручек или вечера... со слики
 93. КОЈ ТИП Е ВАШАТА ПЛАТА?
 94. Најсимпатично корисничко име
 95. Авто школа “Црвен Сигнал“
 96. Исто мислење
 97. Форумски правила - Прочитајте без прескокнување
 98. Направи сам/а
 99. !!!ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ!!!
 100. Колку сме славни и неславни
 101. Kaко го замислувам...
 102. Немам време да...
 103. Wonder што сонува....
 104. Филм без режија .... (со слики)
 105. Жмуркааааааа
 106. „ТАЛЕНТИ“
 107. Мислење
 108. ljubov bez seks
 109. YU landija
 110. Со кого сакате и каде?
 111. Се откажувам........
 112. And ACTION
 113. Омилена играчка
 114. Здравейте - Српска верзија:)
 115. Секс при возење
 116. VMacedonia - Virtuelen Grad
 117. VM Loveharts - find your soulmate
 118. Сериозна верзија на "1000 з`ш, 1000 з`Т"
 119. Два збора
 120. when they were kids
 121. Пози после секс
 122. Sisi - "early works"
 123. хороскоп
 124. Му се збираат на Владе (на ферка)
 125. Дисциплински мерки
 126. Берза и стокова размена..
 127. Последна добра работа ...
 128. Вежбаме за мјузикл(рихрсал)
 129. ОГЛАСНА ТАБЛА
 130. Нема струја!!?? (слики дозволени) ;)
 131. Feith`s candystore
 132. Офф топик и закажување кафе.....
 133. Вјесник у сриједу...
 134. ГРЕШЕВ ОЧЕ, прости ми !
 135. Комшијски муабети..
 136. Нови никови (nicknames)
 137. Фестивал на запивни ноти
 138. Сендвичара “Весели колбаси„
 139. Пријатно чувство
 140. Предмети со душа
 141. ВМ-Центар за возрасни и рехабилитација.
 142. Тресни зелена
 143. Кој каде е, со кого е и што прави!
 144. Каде е Мона?
 145. Најди ја грешката :)
 146. Можам без секс!!!
 147. Свадба
 148. Кладионица
 149. Чиј профил?
 150. Бачко2 и се пушта на Мона!!!!!!
 151. apsurdi
 152. Топлата вода наша насушна
 153. Кад пораснем
 154. Абе кај е The Crow (Кроу)?
 155. ШОК!!!
 156. Нема Никогаш Повеќе!
 157. Здравейте
 158. Бројот кажува СЕ
 159. КАДЕ НА КАФЕ !
 160. "Некој помеѓу нас не е наш"
 161. Сиси версус Мандрак (Лас Вегас, сабота 22:00 час.)
 162. Поздрави и честитки
 163. Бан фор НоуВан
 164. Е ова го сакам,ништо повеќе...
 165. Zashto bachko2 e kutliv denes?
 166. Мистериозна двојка
 167. Прегратки?
 168. АЈМО, ЖУТА ШТАМПА !!!
 169. Сендвичара “Весели колбаси„ - Happy hour
 170. Признајте кој е.....
 171. Што сте поклониле последен пат?
 172. Vonredni izbori za moderatori
 173. Што сте биле во минатиот живот?
 174. Што цените кај другите?
 175. ПОМОШ за Баљот(бељот играта со карти)
 176. Искрено дали до сега некој нешто збарил од форумов
 177. Што мислите како изгледа тој/таа пред вас?
 178. Мирцам ја така....
 179. Pismo do Dedo Mraz
 180. zbogum
 181. Znaete li kako postanal dedo mraz??
 182. Dobiv SMS.....
 183. Ne znam kako Vie,jas.......
 184. Да ве почастам
 185. Чиј е овој албум?
 186. Sparite gi forumdziite
 187. dali dovagala ovde nekoja zena.......
 188. Градски фраери
 189. Nova...pozz;)
 190. Pocituvani prijateli se vrativ
 191. Која е оваа?
 192. Добриот грав далеку се слуша
 193. Kade e Jakov?
 194. Е, ќе пукнам ако не кажам!!!
 195. Го засакав случајно
 196. Кој не напише ништо, е....
 197. Pozdrav
 198. Директор/ка.....
 199. Najdobra boza vo MKD ima/she vo.....
 200. Доврши ја мислата...
 201. Кој има најдобар аватар?
 202. Њу стики? Изгубен е лаптоп!!!
 203. Vi blagodaram shto se "zezate" so mene
 204. Вардаче будалата си ја скрши главата
 205. Windows XP - remier 2006
 206. Виц со бикој
 207. Supa
 208. Парови
 209. Dali vi nedostigav
 210. Ne znam shto da kazham
 211. Абе, ми иде да признаам дека ...
 212. Shetach za niz Prilep
 213. Zlotty Airlines...e neeee....
 214. Kako se cuvstvuvate denes?
 215. Da Ve Pocastam ?
 216. Ajde na kaffe
 217. Кај отиде светов, бе.....
 218. Што уште би му подариле на тој над вас?
 219. Сендвичара “Весели колбаси„
 220. Priznavam!