PDA

View Full Version : Macedonian Diaspora


 1. UMD
 2. За огласите за работа во земјите од Блискиот Исток
 3. Живеење во Холандија
 4. zapoznajte ja vasata ubava zemja MAKEDONIJA
 5. Nostrifikacija na diploma
 6. Работа во САД преку лето за студенти
 7. Makedonci vo Phoenix....
 8. BARAM RABOTA
 9. Македонци во Канада
 10. Obrazovanie i rabota vo Slovenija!
 11. Како до друго државјанство Помош
 12. Makedonci vo Israel?? ili evreii od makedonija preseleni vo izrael??
 13. Dobiv Green card sega baram rabota, pomos
 14. Rabota vo Evropa i rabotna viza - Italija, Ceska, Malta...
 15. kolonizirani makedonci
 16. Дали ги вративте пасошите?
 17. Селидба во Австралија (Мелбурн) - конкретни прашања
 18. avio karte za diasporu
 19. Авионски Лет: Скопје--Торонто
 20. Пратки/багаж до Австралија
 21. US Census 2010
 22. Панахида
 23. u USA so B1 B2 viza
 24. "The American dream" - од различни аспекти
 25. Migracija vo USA so J-1 Visa
 26. Интервју за виза
 27. Продолжување на Американска Студентска Виза Ј1
 28. Номинирајте нај филантроп од нашата дијаспора за 2008
 29. Што ви смета....
 30. kuka za povratnici
 31. RABOTA VO GERMANIJA(STUDGART,FRANKFURT)
 32. Стивен Харпер, гостин на 50. роденден на United Macedonians
 33. Pozari vo Avstralija!!!
 34. Агенции и агенти за иселеништво и/или раб. визи
 35. Работа низ Европа
 36. Sliki od decata begalci egejci vo Polska torrent prasanje
 37. Преноќиште во Словенија/Австрија
 38. MAKEDONCI VO FRANCIJA
 39. Makedoncite vo Avstrija
 40. Миграција во Шведска
 41. Отворање фирма во Чешка заради раб. дозвола
 42. Makedonci vo Avstrija!
 43. Информации за наши иселеници кои донирале во Македонија во 2008?
 44. Амбасади и конзулати во Скопје
 45. Стипендија
 46. Работа на брод
 47. Себичноста на Македонците, ви се има случено?
 48. Македонци во Шведска
 49. Како до работа за лекар во Словенија?
 50. Драмата на Егејците
 51. Македонското презиме буди интерес во Холивуд
 52. makedonci vo albanija
 53. Торонто
 54. Преселба во Белгија
 55. Поевтино телефонско јавување
 56. Пензија
 57. На празникот на Света Троица - Лос Ангелес
 58. Возачки дозволи за "отпишаните" во Америка
 59. Macedonia! Macedonian! Forever! - Melbourne, 24 May 2008
 60. Омраза спрема нас странците
 61. Бугарски терор во Пиринско
 62. Што е со ценава на бензинов? :)
 63. Македонци во Мајами
 64. Визите за Ирска бесплатни
 65. Protest za nemenuvanje na imeto vo Geneva 20 APRIL
 66. знаци или коинциденции???
 67. Macedonian Dance Group in Australia
 68. Македонска демонстрација во Лос Анџелес 6/4/08
 69. Политички избори
 70. поздрави од Пиринот
 71. Macedonians In America 2000 US Census
 72. The Macedonian Minority in Albania Report by Macedonian Human Rights Movement International (MHRMI)
 73. Како беше за вас?
 74. Колеџ и степен на образовани на Нов Зеланд
 75. Колку Македонци има во Албанија?
 76. Втор историски конгрес на Виножито
 77. Македонско државjанство
 78. Виза B за студенти
 79. Првите наши имигранти во САД се декларирале како Македонци
 80. Сте биле во Албанија, во Пустец?
 81. Слики и анимации братиндол
 82. Македонци во Холандија
 83. Првите наши имигранти во САД се декларирале како Македонци
 84. Животот чини пари!
 85. "Work and Travel" програми за студенти
 86. Македонци во Франкфурт
 87. Можности за работа во Канада?
 88. zdravo na site
 89. Нов Зеланд
 90. MACEDONIANS -exiled from the Aegean
 91. Македонци во Лондон
 92. Вадење на Македонски пасош
 93. Каде за Thanksgiving?
 94. Bordero
 95. Македонци во Чикаго
 96. Барам Цимер!
 97. UMD - Македонскиот глас е потребно да се слушне
 98. URGENT! ACT NOW! Educate US Congress on Res. 300
 99. АВСТРАЛИЈА
 100. Како празнувате?
 101. UMD will have a meeting during Convention 2007
 102. aneta
 103. Macedonian FIlm Festival - Toronto
 104. Факултет
 105. CONVENTION 2007
 106. Владиката Петар обвинет за духовен терор
 107. Pozdrav od Uzice
 108. Kade ima Makedonci vo AZ?
 109. Anti Makedonska Rezolucija vo Amerikanskiot Kongre
 110. Makedonskata Vlada kje sponzorira Makedonski proek
 111. Zdravo :)
 112. Uste eden Makedonec
 113. Mediumite na makedonski vo Kanada...
 114. До сите што се од село ЦЕР, а се надвор од Македонија
 115. H1-B Viza
 116. :P
 117. "Portret na Sveta-Stefani" od Kolé Manev
 118. Поставени темелите на манастирот во Донибрук,Австр
 119. Pomosh od brakjata i sestriite od Avstralija
 120. Help for a Macedonian family
 121. bARANJE
 122. Koja Lerinska grupa...
 123. Pokaneti ste na priem
 124. MAKEDONSKI DRUSTVA VO SLOVENIJA
 125. Chicago
 126. Makedonci,pisuvajte mi!
 127. Podiganje spomenik na Stojan Christowe
 128. Makedonija na SBS
 129. Tose Proeski
 130. ШЕНГЕНСКИ ЅИД
 131. Koncert na SEVERINA vo USA i Canada!
 132. najdobra zabava za 2006
 133. Makedonci javete se na vashiot senator
 134. zdravo
 135. Имиграција во Чешка (Czech Republic)
 136. Do site maski na ovoj forum
 137. Free MACEDONIAN Language Software
 138. Preveduvachi
 139. Хърсово или Ново село Кукушко
 140. Iskustva i predrasudi…
 141. Na bratot od Karan Obedinitelot
 142. International Long Distance - Macedonia
 143. Big Brother - Australia
 144. Вработување во Република Чешка?
 145. ubistvo
 146. Nashi restorani vo Toronto
 147. Вадење пасош само во Македонија
 148. Zamislete............
 149. Koga posleden pat ste bile vo Makedonija?
 150. Important Information for Macedonians in Australia
 151. Macedonian Convention 2006
 152. ABE LJUGE DAJTE NEKOJA INFORMACIJA
 153. OBRAZOVANIE VO AVSTRALIA
 154. Im pomognavne na Nikolco i Blazo.....
 155. Bravo
 156. VOTE YES FOR MACEDONIANS IN BULGARIA
 157. MKD Restorani i Prodavnici vo Toronto
 158. Македонец ги уредува домовите на американскиот џет
 159. Macedonian Convention 2006
 160. Become better on Macedonian language
 161. izbori vo Svedska
 162. Imigration reform vo USA
 163. baram rabota kako gotvac
 164. MKD restorani i marketi vo Chicago
 165. Seljaci Grci vo Melburn bree
 166. Senate passes immigration bill overhaul
 167. informaciji za vo svetská
 168. avio-karti za Makedonija
 169. Makedonski Crkvi nadvor od Makedonija
 170. Имиграција во Австралија
 171. Former Fort Wayne mayor dies at 73
 172. Помогнете на овие Македонци
 173. READ MY LIPS: NO NEW AMNESTY
 174. Mak ili eks yu restoran vo NYC?
 175. VAZNO: Pomognete so Glas!
 176. Промена на име?
 177. Roboti
 178. Австралија со двајца Македонци на СП
 179. Satelit TV
 180. Komu kje mu tekne mozhe da pishuva gluposti
 181. SBS-dokumentar za eden Makedonec i tatkomu
 182. Ке пристигнете во Македонија и .....
 183. Bal Can Can vo DC
 184. Kako go naucivte jazikot vo zemjata vo koja ziveet
 185. Gledajte go koncertot na Ivana Ristova (Piano)
 186. Italija i dijasporata
 187. garantno pismo
 188. Имиграција во Америка
 189. Macedonians in the U.K.
 190. Macedonians in Australia
 191. Macedonians in the U.S.A. & Canada
 192. First Annual Macedonian Film Festival
 193. Друштвото Гоце Делчев - Гетеборг, Шведска
 194. Информации за дијаспората
 195. Македонци во Дубаи?
 196. USA Pismo za Poseta
 197. Колку Македонци од дијаспората...
 198. I zidovite imaat ushi:)
 199. Vesti
 200. Ај помош малце
 201. Мажење/женење за виза
 202. "Medzunarodno Zdravstveno Osiguranje"
 203. "Poteg"
 204. "Sto nemozete da prezalite?"
 205. Calling Macedonia
 206. Toronto-"Saturday Night Fever"
 207. "Iminja"
 208. "Real Estate and The City"
 209. "Selenje"
 210. "Kafe vo Boston"
 211. Kade sme?
 212. Честа дилема: Да се оди во странство или не?
 213. Immigration News !!!
 214. Deportiraat be, ne se zezaat
 215. The Genes and DNA of the Macedonian people
 216. Лични документи во странство - вебстраници на Македонски амбасади
 217. Faks za Amerika
 218. Nikola Dimitrov kje zboruva pred Amerikanskiot Kon
 219. Shto moze da se sluchi..?
 220. Makedonci - Florida
 221. Медицински контроли пред имиграција во Канада
 222. Prezentacija na Kalesh Anjda - NYC i Washington DC
 223. Македонски Национален Фонд
 224. mak. proizvodi vo Toronto
 225. Solo piano performance Ivana Ristova in Chicago
 226. Macedonia Hollandia ?
 227. Koj e kriv?
 228. DVOJNO DRZAVJANSTVO
 229. Apel za pomosh do site iselenici - NE BARAM PARI
 230. MAKEDONSKATA DIJASPORA GO DRZI KLUCOT ZA..........
 231. Drzhavjanstva
 232. Work and Travel USA
 233. МПО - Македонци или „Македонци„???