PDA

View Full Version : Jokes and Links


Pages : [1] 2 3

 1. Смешни Фотки
 2. Црн Хумор...
 3. Вицови за политичари
 4. Брзи бројкиииии
 5. Мислите дека сте секси???
 6. Снешко во акција
 7. How Open Minded Are You?
 8. The Birth Order Predictor
 9. Психо тест - Нацртај куќа
 10. Чуда од трева
 11. Непристојна природа
 12. What Body of Water Are You?
 13. What Does Your Favorite Color Say About You?
 14. What Big Cat Are You?
 15. What Does Your Birthday Predict About You?
 16. What Nut Are You?
 17. What's Your 1950s Name?
 18. What's Your 1920's Name?
 19. What Kind of Bikini Are You?
 20. What Color Flower Are You?
 21. What's Your DJ Name?
 22. What Love Song Are You?
 23. What's Your Irish Name?
 24. What Season Woman Are You?
 25. What's Your Ideal Pet?
 26. What Kind of Cake Are You?
 27. What Superheroine Are You?
 28. What Herb Are You?
 29. What Movie Is Your Love Life Like?
 30. What Famous Movie Kiss Are You?
 31. What's Your Biblical Name?
 32. What's Your Mexican Name?
 33. Полицајци
 34. What's Your German Name?
 35. Blogthings Follow Blogthings Facebook Myspace Twitter What's Your Sexy Brazilian Name?
 36. What Kind of Shoe Are You?
 37. Your bedroom personality
 38. How you will die
 39. What Retro Girl Are You?
 40. What Internet Slang Are You?
 41. Exotic Dancer Name Generator
 42. What's Your Mafia Name?
 43. What Tattoo Should You Get?
 44. What Does Your Name Mean?
 45. What's Your Hawaiian Name?
 46. What's Your True Love's Name?
 47. What's Your Supervillain Name?
 48. What Animal Were You In a Past Life?
 49. What's Your Birthday's Wisdom?
 50. Dr. Phil - тест
 51. Наша вежбална - Љубезна теретана
 52. Сибирски сладолед
 53. What Christmas Ornament are You?
 54. Загатка (кој ја реши бравос)
 55. Животинско царство
 56. Која е вашата вистинска боја ?
 57. Слики ама 50% живи 50% монтирани
 58. 50 најчудни градби (фото)
 59. Сувенири кои создаваат илузии
 60. What historical figure are you?
 61. Хиперинфлација во Зимбабве
 62. Духовна присебност
 63. Од која планета си ?
 64. Марфологија
 65. Чак Норис е закон !!!
 66. Are you sexually powerful?
 67. ОГЛАСИ
 68. Што се не јаде светов !!!
 69. Пронајди го својот партнер
 70. Кондури само малку поинакви
 71. MK i BT [Compatability Mode]
 72. Женски оркестар
 73. Koe животно сте ?
 74. Близнаци, едно црно едно бело дете
 75. Вести од иднината и измислени интервјуа
 76. Збори со Господ
 77. Monty Python
 78. МENSA - тест на интелегенција
 79. Дете - надвор од контрола на родителот (видео)
 80. Познатите и нивните двојници
 81. Мојот најголем гаф...
 82. Колку сте богати
 83. Најчудните закони според ТАЈМС
 84. Најглупави британски закони
 85. Сијамски близнаци
 86. Најсмешниот виц на светот
 87. Како лансирати пријатеља
 88. Пијаници во проблем
 89. Жени - Мажи
 90. Рекорд во пеење
 91. Кога спротивностите ке се сретнат
 92. Кој алкохолен пијалок сте?
 93. Боенка
 94. Апел од Битола
 95. НАЈНОВО ДРЖАВНО ИМЕ~ДА ИЗБЕРЕМЕ!
 96. Џорџ Буш
 97. Метју Нимиц
 98. Јап де Хоп Шефер
 99. Хавиер Солана -
 100. Николас Саркози
 101. What age do you act?
 102. Бремен маж
 103. What flower are You?
 104. What sign Guy Should You Date?
 105. Цигански вицеви
 106. Црн хумор
 107. Како да уништите маж - во 40 чекори!
 108. Кен Ли (бугарско-англиски)
 109. Homer Simpson on God and Religion
 110. Oscars in Macedonia - 2001
 111. Хорор играчка ....
 112. George W. Bush Dance Master
 113. Giantess
 114. Просто Неверојатно!
 115. Занимливости
 116. Запленети 247 килограми солени говедски црева
 117. Ѕвездите и од што се лечат
 118. Freak Show
 119. Земји
 120. Последната лапачка
 121. Оргинал
 122. И шо да праам сеа?
 123. Тест за утврдување на полот
 124. Речници
 125. Позитивното размислување помага при слабеењето
 126. Казна за поттикнување на виртуелна војна
 127. Работниците во нуклеарни погони почесто заболуваат од карцином
 128. Шпанците повисоки, но и подебели
 129. Скијачки спуст со 2.000 луѓе со запалени факели
 130. Астероид во вторник ќе помине близу Земјата
 131. Американски сателит паѓа кон Земјата
 132. Шпанец освои џекпот на „Евро милион“
 133. Луѓето ќе живеат и до 800 години
 134. „Quantum of Solace“ е новиот филм за Џемс Бонд
 135. Очи како Холмс, усни како Џоли, тело како Биел
 136. Карикатури
 137. Проверете си ја ПОТСВЕСТА
 138. Шарлиз Терон ја побркала Анкара со Будимпешта
 139. Германски скијач 11 денови скијал без престан
 140. Дали хипнозата го менува и мозокот?
 141. Полот на гуштерот зависи од температурата на која се чувани јајцата
 142. Њујорк ќе клонира дрва
 143. Почина најстариот Французин
 144. Просечниот човек лаже 88.000 пати во животот
 145. Венчавка во авион на ЈАТ
 146. Link: Uncyclopedia.org
 147. Навивач стана фудбалски тренер за 4.110 долари
 148. Опра Винфри го зголемува своето медиумско царство
 149. Сифилисот во Европа го донел Колумбо
 150. Кина ќе ги надмине САД по бројот на Интернет корисници
 151. Намалена можноста за судир меѓу астероидот и Марс
 152. Мозокот не принудува да купуваме поскапи работи
 153. Тест за мажите кои сакаат да дознаат дали ќе оќелават
 154. Решена мистеријата за вистинскиот идентитет на „Мона Лиза“
 155. Децата не ги сакаат кловновите
 156. Алиша го исмеа Ериксон
 157. Спомен куќата за Тоше ќе биде нов објект
 158. Различни мислења за анкетата на ИРИ
 159. Лазаров им се приклучи на ракометарите
 160. Љубичиќ и Бартоли испаднаа од Австралија Опен
 161. Дали чукате брзо?
 162. Лазаров се враќа утре
 163. Серена тргна кон одбраната на пехарот
 164. Ѓоковиќ и Налбандијан во лов на Федерер
 165. Лазаров, дефинитивно, ќе игра со Португалија
 166. Што прават денеска
 167. „Покајание“ добитник на наградата Златен глобус
 168. Кројачите во Авганистан не смеат да им земаат мерки на жените
 169. Тренерот на Динамо поднесе оставка
 170. Станете на лева нога, препорачуваат научниците
 171. Германија преокупирана со Клинсман
 172. Лазаров од утре му е на располагање на Темелковски
 173. Серена успешно тргна кон одбраната на пехарот
 174. Ракометарите ја минаа полесната препрека
 175. Хосп триумфираше на слаломот во Марибор
 176. Милер триумфира на спустот во Венген
 177. Хилде со победа на скокалницата во Вал Дифјеме
 178. ПРЕДЛОГ ИЗМЕНИ на ЦЕЛИОТ ЗАКОН ЗА РАБОТНИ ОДНОСИ
 179. Манчестер Ј пред одлична можност да го преземе врвот
 180. Гранж го повтори вчерашниот успех и триумфираше во Венген
 181. Гергл ја прекина доминација на Карбон
 182. Хилде триумфираше во Вал Ди Фијеме
 183. Кометал поразен од Хипо
 184. Поп-ѕвездата Ријана се сликаше гола за ФХМ
 185. Зденко
 186. Во понеделник започнува Австралија опен
 187. Гранж триумфираше во Венген
 188. Реми или победа за место во КПК
 189. Клинсман ќе го предводи Баерн од Минхен
 190. Кина и Индија - тигри или мачиња?
 191. Мадона троши 10.000 долари месечно за „чудотворна“ вода
 192. Шпанската химна по 250 години ќе добие официјален текст
 193. Ријана се сликаше гола за FHM
 194. Ватерполо - велесила
 195. Кометалки отпатуваа за Виена
 196. РФМ и возврати на Агенцијата за млади и спорт
 197. Маврово го откажа учеството во кошаркарската лига
 198. Федерер и Енан носители во Австралија
 199. Карлинг Куп: Арсенал - Тотенхем 1:1
 200. Меѓу вработените во бордел ја нашол сопругата
 201. Украл 1,1 милион евра за операција на градите и носот на девојка му
 202. Pam to Rick -- I'm Pregnant, Get Lost!
 203. Adnan Takes Britney to the Big Apple
 204. Cedars at Fault for Quaid Twin Drug Mix-Up
 205. Britney Will Get Help -- Like It or Not
 206. Kathleen Turner: 'Memba Her?!
 207. Report: Quaid's newborns put at risk (AP)
 208. Seagal, ex-business partner settle suit (AP)
 209. "No Country" crew tapped for writing prize (Reuters)
 210. "Resident Evil," "War" split video spoils (Reuters)
 211. High School Musical star Tisdale kicked "Upstairs" (Reuters)
 212. Ракометарите ја совладаа Бугарија
 213. Material Turns All Surfaces into Stereo
 214. Super Soaker Inventor Hopes to Double Solar Efficiency
 215. USB 3.0's New Jacks and Sockets
 216. FTC Offput by Offsets
 217. Hackers Get Android Running on Real Hardware
 218. Plastic Fiber Could Make Optical Networking a DIY Project
 219. OLPC, Microsoft Working Toward Dual-Boot XO Laptops
 220. SecondLife Bans Unregistered In-World Banks
 221. What Skills Should Undergrads Have?
 222. Xerox updates its stodgy image with a more colorful look
 223. Analysis: Can Sprint come back to pull off its Xohm WiMAX plan?
 224. Universal Music expands its mobile reach with SendMe
 225. Verizon to bump up its DSL speeds to cable levels
 226. Gemstar to provide TV Guide scheduling to Sony HDTVs directly
 227. Samsung SCH-u900 FlipShot
 228. EU reaches iTunes deal with Apple (AP)
 229. New satellite promises better broadband (AP)
 230. LG Electronics checking laptop explosion (AP)
 231. Web authority fights naming loophole (AP)
 232. Step Up 2 the Streets
 233. Eye
 234. Mad Money
 235. Paranoid Park
 236. Business of Being Born
 237. Be Kind Rewind
 238. "Heart of Fire" added to Berlin lineup (Reuters)
 239. "Weather" is fine for Harmon and O'Kelley (Reuters)
 240. "Bees" keep a sweet role for Paul Bettany (Reuters)
 241. Upcoming Film Releases -- Weeks of January 7 & January 14 (Reuters)
 242. "Debaters" tops Image Awards nominations (Reuters)
 243. Лондонско дерби во Карлинг Купот
 244. Бекам ќе биде промотор на Британија за Светскиот куп во 2018-та
 245. О`Нил уште недела дена надвор од терените
 246. Лејкерси го победија Мемфис
 247. Физикела ќе вози за Форс Индија
 248. Cops to Brit: Stay Away from K-Fed!
 249. Dustin Hoffman -- Gut Check
 250. Superbad Kid -- Superstar?